Znamy zwycięzców 21. Przeglądu Filmów o Sztuce Zakopane 2018

0

Zakończyła się uroczysta ceremonia rozdania nagród 21. Przeglądu Filmów o Sztuce, na której poznaliśmy tegorocznych zwycięzców tego kultowego dla Zakopanego przedsięwzięcia.

Ceremonię przyznania nagród poprowadziła Agnieszka Szydłowska – dziennikarka Programu Trzeciego Polskiego Radia.


Przyznano w sumie sześć nagród w tym jedno wyróżnienie oraz dwie nagrody specjalne.

Zwycięskim filmem, który otrzymał nagrodę główną – GRAND PRIX
Przeglądu został DZIENNIK OBSERWATORA w reżyserii Jarosława Migonia. Nagrodę II otrzymał film WARIACJE NA WIOLONCZELĘ SOLO w reżyserii Aleksandry Rek. Natomiast nagrodę III przyznano
projektowi FANGOR – ZOSTANĄ OBRAZY w reżyserii Andrzeja Sapiji.
Nagrodę specjalną przyznaną przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, otrzymał reżyser Krzysztof Wierzbiański za film KOSAREWICZ – KTOŚ KTO WIDZI LEPIEJ.

Wyróżnienie przyznane przez Zakopiańskiego Centrum Kultury i Miejską Galerię Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przyznano reżyserce Annie Zakrzewskiej za produkcję MIROSŁAW BAŁKA:NERW.KONSTRUKCJA.

Nagrodę Specjalną ufundowaną przez Connaisseur Salon Dzieł Sztuki wręczono reżyserowi filmu NEON – Ericowi Bednarskiemu.

Filmowcy odbierający nagrody zwracali uwagę jak ważną rolę ma do spełnienia ten reaktywowany dwa lata temu projekt, który jako wydarzenie niszowe stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie odbiorcy wrażliwego i wymagającego, zmierzającego w stronę tego co nieznane, poszukujące i skłaniające do refleksji.

PLACES WORTH YOUR TIME