Brzmienia Krakowa – bezpłatny koncert na platformie PLAY KRAKÓW

0

Jak brzmi Kraków? Które melodie przywodzą na myśl rozświetlony porannym słońcem Rynek Główny i wąskie uliczki prowadzące do charakterystycznych krakowskich piwnic? Już 28 grudnia na platformie PLAY KRAKÓW publiczność w całej Polsce usłyszy dźwięki pochodzące ze stolicy Małopolski. W programie koncertu „Brzmienia Krakowa” znajdą się piosenki krakowskich kompozytorów, solistów i zespołów w wykonaniu artystów reprezentujących różne pokolenia.

W programie koncertu znajdą się zarówno utwory dobrze znane, jak i te, które warto przypomnieć– wszystkie przygotowane w nowych aranżacjach. Najważniejszym bohaterem wieczoru będzie Kraków – miasto będące centrum rozwoju kultury. 

Podczas koncertu zabrzmią piosenki nierozerwalnie związane z Krakowem, takie jak poetycka „Bracka” Grzegorza Turnaua, nostalgiczny „Kraków” Marka Grechuty czy rockowy „Krakowski spleen” Maanamu, utwory z repertuaru Skaldów, Andrzeja Sikorowskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, a także kompozycje jazzowe Jarosława Śmietany i Janusza Muniaka. 

Kierownikiem muzycznym koncertu, zarejestrowanego w Centrum Kongresowym ICE Kraków, jest Krzysztof Odrobina. Oprócz krakowskich gwiazd zaproszenie do udziału w koncercie przyjęli artyści, dla których Kraków stanowi źródło polskiej tradycji oraz nieustannej inspiracji. Wśród zaproszonych gości znajdą się zarówno legendarni bardowie, m.in. Andrzej Sikorowski, jak i grupa młodych wokalistów – chociażby niezwykle utalentowana Karolina Leszko, która od momentu słynnego występu z Michaelem Bublé w Tauron Arenie szturmem zdobywa polską scenę muzyczną. Swoje interpretacje krakowskich utworów zaprezentują również m.in. Marta Bizoń, Agnieszka Bieńkowska, Marcin Jajkiewicz, Joanna Smajdor, Rafał Żur, Proforma & Ator czy Piotr Wyleżoł, a towarzyszyć im będzie Brzmienia Krakowa Orkiestra pod batutą Bartosza Pernala. Widowisko okraszone zostanie wspaniałym głosem Jerzego Treli, który – jako czuły i uważny narrator – przeprowadzi widzów przez cały koncert, opisując jego poszczególne elementy i inspiracje, używając przy tym… krakowskiej gwary.

Koncert będzie dostępny bezpłatnie na platformie PLAY KRAKÓW już od 28 grudnia 2020.

Organizatorami koncertu są Miasto Kraków i KBF. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Narodowe Centrum Kultury i Fundacja Pełni Kultury.

PLACES WORTH YOUR TIME