BURSZTYNOWE DRZEWO – Art Color Ballet 

0

 

BURSZTYNOWE DRZEWO – Art Color Ballet 

 

Połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, które wprowadza publiczność w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej.

 

Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich, porusza zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. Tak rozczytywana geneza wymaga sięgania do różnorodnych źródeł, odwołując się zarówno do aspektów historycznych, archeologicznych i etnograficznych, jak również – do współistniejących z nimi od zawsze – mitów, baśni i legend, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie.

 

Tu prowadzą ścieżki wydeptane przez ludy ziemi, pień jest filarem, źródła zasilają korzenie, gałęzie snują własną opowieść, każda ma swój czas i osobliwą historię. Wiatr i ptaki śpiewają melodię odległych krain; przybyły stać się opowieścią starych i nowych czasów

Agnieszka Glińska

 

reżyseria, choreografia, scenariusz: Agnieszka Glińska

teksty: Jan Słowiński

muzyka: Stanisław Słowiński

śpiew: Joanna Słowińska

śpiew, recytacje: Karol Śmiałek

 

współpraca przy choreografii: Gabor Halasz, Anna Karabela

współpraca przy scenografii: Joanna Łaksa

wizualizacje i animacje: Szymon Kamykowski, Piotr Słodkowicz

 

charakteryzacja i body painting: Art Color Ballet

producent spektaklu: Nowohuckie Centrum Kultury

 

Premiera odbyła się: 16 listopada 2018 w Nowohuckim Centrum Kultury. 

PLACES WORTH YOUR TIME