Co czytają Rosjanie?

0

Spotkanie z Aleksandrem Gawriłowem

12 czerwca 2018, godz. 18.00

Międzynarodowe Centrum Kultury, Kraków, Rynek Główny 25

Wstęp wolny

Mówi się powszechnie o kryzysie rynku wydawniczego. Obecne czasy nie są łatwe także dla autorów publikujących w Rosji. Jednak z historii wynika, że czym gorszy okres dla wydawnictw, tym lepszy dla literatury. Gdzie i jak jej szukać? Czym się kierować przy wyborze? Czy wśród współczesnych pisarzy są postaci na miarę Dostojewskiego, Czechowa, Tołstoja? Na te i inne pytania dotyczące współczesnej literatury rosyjskiej odpowie Aleksandr Gawriłow.

Wydarzenie w ramach cyklu Dialog polsko-rosyjski w Międzynarodowym Centrum Kultury, organizowanego wspólnie z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

Spotkanie w jęz. rosyjskim z tłumaczeniem symultanicznym na jęz. polski.

Aleksandr Gawriłow – dziennikarz, krytyk literacki, autor programów telewizyjnych poświęconych literaturze. W latach 2000-2010 był redaktorem naczelnym najstarszego w Rosji tygodnika literackiego „Книжное обозрение”. Jest jednym z organizatorów moskiewskich targów książki NON/FICTION i współzałożycielem internetowego serwisu wydawniczego Ridero. Juror wielu konkursów literackich. Dyrektor programowy i założyciel organizacji non-profit „Институт книги”, rosyjskiego odpowiednika polskiego Instytutu Książki.

 

PLACES WORTH YOUR TIME