Conversations with Chaos

0

Anglojęzyczna międzynarodowa szkoła International School of Krakow (ISK), działająca w Krakowie od 1993 roku, oraz Krakowskie Forum Kultury (KFK) mają przyjemność współpracować przy organizacji prawdziwie międzynarodowej wystawy prac uczennic klasy maturalnej.

Od kilku lat szkoła ISK realizuje program matury międzynarodowej IB (International Baccalaureate). Jest to jeden z trudniejszych egzaminów maturalnych w języku angielskim. Warto dodać, że dyplom IB daje przepustkę do wielu uczelni na całym świecie, najczęściej bez egzaminów wstępnych. Maturzyści „międzynarodowi” zdają egzaminy z 6 przedmiotów – języka podstawowego, drugiego języka, nauk społecznych, nauk doświadczalnych, nauk matematycznych oraz sztuk wizualnych. Program przedmiotu pozwala uczniom na wszechstronne zapoznanie się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami sztuki oraz umożliwia im późniejsze studiowanie sztuk wizualnych na wyższym poziomie edukacji. Po raz kolejny studenci ISK tworzą niepowtarzalne dzieła artystyczne w ramach egzaminu maturalnego IB.

Shelly z Izraela, Thira ze Stanów Zjednoczonych, Melania z Polski oraz Alina z Ukrainy przedstawią swoje prace na wystawie zatytułowanej „Conversations with Chaos”, które powstawały pod czujnym okiem nauczycielki Grace Hsu. Grace jest dyplomowaną i certyfikowaną nauczycielką sztuki programu IB. Przyjechała do Krakowa pod koniec sierpnia 2017 z Tajwanu i uczy w ISK w roku szkolnym 2017/18. Jest również główną koordynatorką tej wystawy.

Uroczyste otwarcie wystawy dla zaproszonych gości odbędzie się w dniu 5 kwietnia br. (czwartek) w Krakowskim Forum Kultury przy ulicy Mikołajskiej 2. o godzinie 17:00. Wystawa będzie otwarta dla publiczności od 6 kwietnia do 16 kwietnia br.

Szkoła Międzynarodowa International School of Krakow serdecznie zaprasza!!!

PLACES WORTH YOUR TIME