CZAS na Taniec! Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy!

0

W ramach Spotkań imienia prof. Janiny Strzembosz

Balet Cracovia Danza zaprasza na kolejne spotkanie CZAS NA TANIEC!, które poświęcone będzie pamięci Profesor Janinie Strzembosz. Ta niezwykła artystka, tancerka, uczennica Isadory Duncan, fantastyczna pedagog tańca, która wprowadziła w życie zawodowe wielu tancerzy, jest legendą Polski i Krakowa. Życie Pani Profesor, to historia XX wieku obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów znanych ze stron encyklopedii, takich jak m.in. Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein, czy Karol Szymanowski.

Będziemy wspominali w tym roku Panią Profesor w kontekście wielkiej Isadory Duncan. Bo też specjalnymi gośćmi tego spotkania będą: Kathleen Quinlan słynna „artystyczna wnuczka” Boskiej Isadory, uczennica Anny Duncan, a także Lilly Zetterberg znana artystka tańczącą w stylu isadoriańskim. Będziemy mówić o Isadorze, jej tańcu ale także o Janinie Strzembosz, jedynej polskiej uczennicy słynnej tancerki. Wśród zaproszonych gości będą także m.in.: Agnieszka Gorczyca, Marta Mirocka, a także Romana Agnel, która wystąpi w podwójnej roli, i uczennicy Pani Profesor, i dyrektora Baletu Cracovia Danza, gospodarza cyklu. Spotkanie, które jest współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

Spotkanie CZAS NA TANIEC! Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy odbędzie się  w niedzielę, 1 grudnia, o godz. 17 w Klubie Aktora SPATiF, w Krakowie, Rynek Główny 41. Wieczór jest częścią trwających w grudniu w Krakowie Spotkań imienia prof. Janiny Strzembosz. Życie dla tańca.

Dzień później, o godz. 19, w Krakowskim Teatrze Variete (ul. Grzegórzecka 71) odbędzie się międzynarodowa gala baletowa Życie dla tańca poświęcona pamięci prof. Janiny Strzembosz. Wezmą w niej udział wychowankowie Pani Profesor. Finałem wieczoru będzie spektakl  Baletu Cracovia Danza Hymn dla Apollina z udziałem Lilly Zetterberg.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

więcej: www.cracoviadanza.pl

PLACES WORTH YOUR TIME