DOBRY WIECZÓR U HANKI WÓJCIAK

0

koncert i performance Hanki oraz Jej Przyjaciół w 10 urodziny pewnego „Śpiewnego Świata”…

Kiedy 10 lat temu wygrywała 46. Studencki Festiwal Piosenki radość mieszała się z goryczą. „Wyrosła” i „w świat poszła” – emocje i uczucia, które nią targały, zaklinała w piosenki. Nie potrafiąc odmienić rzeczywistości, stworzyła przestrzeń, w której mogła „wykrzyczeć w niebo wszystkie żale”, odmieniać przeznaczenie „siłą czarów znachorki” czy prosić „jasne duchy” o siłę i utulenie. To wtedy zawiązała się jej KAPELA i pojawili się LUDKOWIE, którzy chcieli słuchać tych opowieści, wyśpiewywać je wspólnie, śpiewem i tańcem nacieszyć się „do syta”. 

Ta dziewczyna to ja – Hanka Wójciak. Dziś, przepełniona wdzięcznością, po góralsku Was przywołuję: 

Chebojcie na 10-te urodziny Śpiewnego Świata, który bez Was byłby NIEMOŻLIWY. 

Oj, LUDKOWIE, żebyście wiedzieli, jakie szykujemy Wam niespodzianki! Performance ZARANNA będzie jedną z nich, umożliwi nam on swoistą podróż w czasie, ku zaraniu współdzielonego Uniwersum, ku zaraniu pieśni.

Nie zabraknie piosenek, które dobrze znacie z albumów ZNACHORKA i ZASŁONA, acz kilka z nich zabrzmi zupełnie inaczej niż się spodziewacie! Zaśpiewam dla Was także pieśni, o których… ptaszki ćwierkają, że to zaczyn naszej trzeciej płyty: ZAMIŁOWANA.

Dobry Wieczór odbędzie się w NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY – przestrzeni, w której poczujecie się bezpiecznie, gdzie będziecie zaopiekowani; w miejscu nakręcającym kulturę!

Na scenie pojawią się trzy magnetyczne osobowości: Susanna Jara, Asia Nawojska i Alicja Tanew – moje śpiewne duszki, jakże wspaniałe w swej inności! Dzięki Nim ten wieczór będzie niepowtarzalny, jedyny. 

O reszcie niespodziewajek – cicho sza…

Chebojcie LUDKOWIE!

– Hanka.

W koncercie jubileuszowym 10 października na Scenie NCK wystąpią: 

KAPELA Hanki Wójciak w składzie:

Hanka Wójciak – śpiew 

Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne 

Jacek Długosz – gitara 

Mateusz Frankiewicz – kontrabas 

Jakub Piechnik – mandola 

Tomasz Pawlak – skrzypce 

oraz zaproszeni Goście: 

Susanna Jara – śpiew 

Asia Nawojska – śpiew, piano 

Alicja Tanew – śpiew, piano 

 

Hanka Wójciak –  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka. Laureatka m.in. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości „Korowód”, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. 

W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”, a w TVP Kraków – odcinki specjalne programu ” Pod Tatrami” poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem.   Założycielka i liderka „KAPELI Hanki Wójciak”, z którą wydała dwie autorskie płyty: ” Znachorka” (2014) i ” Zasłona” (2017). 

 

DOBRY WIECZÓR U HANKI WÓJCIAK  – koncert jubileuszowy

10 października (sobota), g. 19.00, Scena NCK  

bilety –  40/30 zł 

 

PLACES WORTH YOUR TIME