Duet Genova & Dimitrov na inaugurację festiwalu „DUETTISSIMO!”

0

Akademia Muzyczna w Krakowie oraz Filharmonia im. Karola Szymanowskiego wspólnie inaugurują Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych „DUETTISSIMO!”. Na początek drugiej edycji festiwalu wystąpi jeden z najbardziej cenionych w świecie duetów pianistycznych – Genova & Dimitrov. Koncert odbędzie się w sali Filharmonii Krakowskiej w środę 25 kwietnia 2018 roku o godz. 19.00.

Aglika Genova i Liuben Dimitrov koncertują wspólnie od ponad dwudziestu lat. Urodzili się w Bułgarii, obydwoje mają grecko-bułgarskie korzenie. W przeciągu pierwszych lat swojej wspólnej muzycznej działalności, wygrali wiele renomowanych międzynarodowych konkursów kameralistyki fortepianowej, m.in. im. V. Belliniego w Caltanisetta, ARD w Monachium, Tokio Piano Duo Competition czy Dranoff International Two Piano Competition w Miami. Od tego czasu entuzjastycznie przyjmowani przez publiczność koncertowali na pięciu kontynentach, także przy takich okazjach, jak EXPO w Hanowerze w 2002 roku czy ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku. Duet regularnie zapraszany jest do udziału w renomowanych festiwalach muzycznych, takich jak: Schleswig-Holstein Musik Festival, MDR Music Summer, Ravello Music Festival, Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju i inne.

Podczas koncertu w Filharmonii Krakowskiej w wykonaniu duetu Genova & Dimitrov zabrzmi En blanc et noir Debussy’ego, Scaramouche Milhauda, Fantazja Porgy & Bess, Gershwina, Bilder aus Osten Schumanna oraz La Valse Ravela. Dalsze wydarzenia festiwalu – zarówno sesja naukowa, jak i ilustrujące ją koncerty – odbywać się będą w salach koncertowej i kameralnej Akademii Muzycznej oraz w Auli Florianka, do 13 maja br. włącznie.

Bilety: 30-10 zł
Kasa biletowa:  wt.-pt. godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48 12 429 13 45

PLACES WORTH YOUR TIME