Dzień Dziecka w MCK

0

1-2 czerwca 2019 r., Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25

W tym roku Dzień Dziecka w Międzynarodowym Centrum Kultury będzie trwał aż dwa dni. Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi na spacery i warsztaty plastyczne
z niespodzianką.

1 czerwca 2019 (sobota)

Wyżły chodzą na łyżwy – spacer śladami krakowskich zwierząt

Zbiórka pod siedzibą MCK, Rynek Główny 25, o godz. 11.00. 

Kamienica Pod Śpiewającą Żabą, Wiewiórką, Pająkiem, Sową, Dom Pod Elefanty,
Dworek Pod Jeleniem, pomnik psa Dżoka, niedźwiedzia Wojtka, trzy sowy pod Wawelem…
Zapraszamy na wyjątkowy spacer tropem zwierzęcych postaci – tych z godeł krakowskich kamienic, skwerów i parków, jak i ze znanych legend i baśni. Inspiracją będzie nasza książka Zwierzyniec. Okazy wybrane. Spacer poprowadzi historyczka sztuki, edukatorka i animatorka kultury, na co dzień pracowniczka Muzeum Narodowego w Krakowie – Kama Guzik.

2 czerwca 2019 (niedziela)

Weekend z Kruczkiem – Dzień Dziecka w MCK

Od początku istnienia MCK mieści się w pamiętającej czasy średniowiecza kamienicy
„Pod Kruki” przy Rynku Głównym 25. Budynek kryje wiele tajemnic, które postaramy się odkryć przed uczestnikami Dnia Dziecka w MCK. Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi na specjalne warsztaty sensoplastyczne oraz zwiedzanie naszej zabytkowej siedziby.

  • Warsztaty plastyczne z niespodzianką – godz. 12.30

Sensoplastyka to plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka… Podczas zajęć uczestnicy przygotują samodzielnie farby i masy plastycznych, a następnie stworzą autorskie prace m.in. unikatowe bilety wstępu na kolejną wystawę w Galerii MCK poświęconą Skopju.

Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe (warsztaty@mck.krakow.pl) lub telefoniczne (12 42 42 860).

  • Zwiedzaj z Kruczkiem – spacer po kamienicy pod Kruki, godz. 14.00

Siedzibę MCK przy Rynku Głównym 25 zamieszkują ciekawi gospodarze. To trzy kruki, które witają gości na parterze, tuż przy windzie. Jest to rzeźba autorstwa Józefa Polewki wykonana w 1999 roku. Ptaki mają swojego młodszego brata – Kruczka MCK, który jest patronem działalności edukacyjnej MCK.

Podczas spaceru ten wyjątkowy bohater pokaże niedostępne zakamarki kamienicy
i zdradzi tajemnice kryjące się w zabytkowych murach. Całemu zwiedzaniu towarzyszyć będzie ilustrowany przewodnik wraz z kartami zadań.

PLACES WORTH YOUR TIME