Dzień Niepodległości w Filharmonii Krakowskiej

0

Tradycyjnie w Dzień Niepodległości Filharmonia Krakowska organizuje specjalny koncert patriotyczny. W sobotę, 11 listopada 2017 o godz. 12.00, czyli w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i niezawisłości państwowej po I Wojnie Światowej, wspólnie z krakowskimi filharmonikami upamiętnimy to wielkie wydarzenie.

Koncert specjalny przygotowany przez Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej pod batutą Tomasza Chmiela to przegląd najpiękniejszych pieśni patriotycznych, śpiewanych od pokoleń i na stałe wrosłych w serca Polaków. Rozszumiały się wierzby płaczące; Ułani, ułani czy Czerwone maki na Monte Cassino to melodie obecne w każdym domu i znane wszystkim, niezależnie od daty urodzenia, poglądów politycznych czy miejsca w społeczeństwie. Filharmonia jak co roku zaprasza na koncert, który będzie nie tylko okazją do wysłuchania pieśni patriotycznych, ale też pełnego uczestnictwa w śpiewie – programy koncertowe zawierać bowiem będą teksty wszystkich prezentowanych utworów, a wspólny śpiew będzie mile widziany.

W charakterze solistów wystąpią Bernarda Grembowiec – sopran, Anna Bober – alt, Paweł Fundament – tenor, Maciej Drużkowski – baryton oraz Wojciech Tabiś i Paweł Szarpak – bas. Chór Filharmonii Krakowskiej przygotowała Teresa Majka-Pacanek, zaś wszystkie wykonywane pieśni zaaranżował Tomasz Chmiel.

Bilety: 40 i 30 zł
Kasa biletowa:
 wt.-pt. godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48 12 429 13 45

Tekst i foto : Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie

PLACES WORTH YOUR TIME