FlixBus otwiera wakacyjny kalendarz

0

FlixBus otwiera wakacyjny kalendarz – milion biletów od 5 zł i nowe połączenia z Krakowa

++ Od dziś pasażerowie mogą rezerwować bilety na wakacyjne podróże FlixBusem aż do 6 września – w ramach letniego rozkładu, który obejmuje wszystkie dotychczasowe połączenia FlixBusa w Polsce oraz kilka nowych destynacji.

++ Ceny zaczynają się od 5 zł na połączeniach krajowych i 25 zł na międzynarodowych. Łącznie FlixBus oferuje blisko milion biletów na wakacje.

++ W ramach nowej linii Kraków-Częstochowa na zezwoleniu FlixBusa pasażerowie mogą dojechać do Częstochowy, Chorzowa czy Bytomia oraz na lotnisko Katowice w Pyrzowicach.

 12 czerwca 2018 – FlixBus uruchomił wakacyjny kalendarz rezerwacji. Pasażerowie mogą planować swoje podróże aż do 6 września. Ceny zaczynają się od 5 zł na połączeniach krajowych i 25 zł na międzynarodowych. W czerwcu startuje nowa linia Kraków-Częstochowa, którą obsłuży spółka Mobilis. Możliwość zakupu biletów obejmuje wszystkie dotychczasowe połączenia, które oferował FlixBus, a także kilka nowych miejscowości z nowej siatki operatora. Systematycznie w trakcie lata będą dodawane kolejne nowe połączenia.

Aby umożliwić naszym pasażerom zaplanowanie letnich wyjazdów, wydłużamy kalendarz do końca wakacji na wszystkich dotychczas dostępnych połączeniach, a także kilku nowych – wyjaśnia Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska – Proces uzyskiwania zezwoleń na nasz nowy rozkład jest w toku. Większości z nich oczekujemy z końcem lipca, także trasy z nowej siatki połączeń będą sukcesywnie uruchamiane w kolejnych tygodniach i włączane na bieżąco do sprzedaży. Chcemy jednak dać możliwość rezerwacji podróży w całym okresie wakacyjnym już teraz. Stąd, niezależnie od procesu uzyskiwania zezwoleń na nowe połączenia, otwieramy kalendarz aż do początku września.

Pierwszymi liniami, na które europejski lider dalekobieżnych połączeń autobusowych otrzymał zezwolenia są:

  • 1368 Kraków-Częstochowa (obsługiwana przez Mobilis) na trasie:

Kraków – Katowice – Chorzów – Bytom – Lotnisko Katowice-Pyrzowice – Częstochowa

  • 1201 Warszawa-Krynica Morska (obsługiwana przez PKS Szczecinek) na trasie:

Warszawa – Ostróda – Elbląg – Stegna – Sztutowo – Kąty Rybackie – Krynica Morska

  • 1351 Warszawa-Bydgoszcz (obsługiwana przez PKS w Bydgoszczy) na trasie:

Warszawa – Lotnisko Modlin – Płock – Włocławek – Ciechocinek – Toruń – Bydgoszcz

  • 1369 Kraków-Cieszyn (obsługiwana przez TPO Pastuszak) na trasie:

Kraków – Sosnowiec – Katowice – Żory – Jastrzębie Zdrój – Zebrzydowice – Cieszyn

Sprzedaż na wyżej wymienionych liniach ruszy w połowie czerwca.

Pasażerowie z Krakowa w ramach dotychczasowych, bezpośrednich połączeń FlixBusa mogą pojechać do takich miejscowości jak Zakopane, Rzeszów, Budapeszt, Praga, Drezno, Ostrawa, Brno, Wiedeń czy Monachium. Nowo uruchomiony przystanek na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach umożliwi natomiast podróż samolotem do jednej z kilkudziesięciu destynacji, w tym do Barcelony, Tel-Awiwu, Dubaju czy Reykjavíku.

Wszystkie zaplanowane połączenia w siatce połączeń do końca tego roku mają już zakontraktowanych partnerów autokarowych. Ze względu na duże zainteresowanie współpracą ze strony polskich przewoźników, analizujemy możliwości dodania kolejnych linii jeszcze w tym roku w oparciu o model współpracy partnerskiej. Rozpoczynamy również proces poszukiwania partnerów na linie planowane na przyszły rok – dodaje Michał Leman.

Model biznesowy FlixBusa zakłada ścisłą współpracę z lokalnymi przewoźnikami. Partnerzy odpowiedzialni są za codzienne operacje oraz flotę zielonych autobusów, po stronie FlixBusa leży natomiast marketing, sprzedaż, planowanie sieci, obsługa klienta, oraz rozwój biznesu i technologii.

Letnie nowości dla pasażerów FlixBusa

Otwarcie letniego kalendarza daje pasażerom FlixBusa nie tylko możliwość kupienia biletów z wyprzedzeniem na wszystkie dotychczasowe połączenia, jak np. do Budapesztu, Pragi, Zakopanego czy Gdańska. Wakacje to też nowe destynacje oferowane przez partnerów współpracujących z FlixBusem. Od końca czerwca będzie można skorzystać z połączeń do popularnych nadmorskich miejscowości, takich jak Międzyzdroje, Mielno czy Darłowo. Kierunkiem, który latem cieszy się dużą popularnością jest także Zagrzeb, do którego można dojechać bezpośrednim połączeniem z Krakowa.

Dla zwiększenia komfortu podróży pasażerowie mogą też korzystać z systemu rezerwacji miejsc dostępnego już na wszystkich kursach FlixBusa w Polsce. Dodatkowo, w czerwcu startuje testowa współpraca z kioskiem cyfrowym Publico24, dzięki której na wybranych połączeniach pasażerowie uzyskają bezpłatny dostęp do gazet w wygodnej aplikacji mobilnej. Testy obejmą 30% floty i potrwają sześć tygodni. W każdym objętym testem autokarze klienci znajdą czytelną i łatwą instrukcję korzystania z darmowej prasy. Wśród dostępnych tytułów znajdują się najpopularniejsze w Polsce dzienniki, tygodniki i miesięczniki.

O FlixBus

FlixBus jest młodą europejską firmą zapewniającą połączenia długodystansowe. Od 2013 roku, FlixBus oferuje alternatywny, wygodny i zielony sposób podróżowania na każdą kieszeń. Dzięki inteligentnemu planowaniu sieci i nowoczesnemu systemowi informatycznemu, FlixBus posiada największą międzymiastową sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 250 000 połączeń dziennie do 1700 destynacji w 28 krajach. Pierwsze kursy w Polsce FlixBus uruchomił pod koniec 2015 roku. W grudniu 2017 podjął strategiczną współpracę z PolskiBus.com.

Założony w Niemczech jako start-up, FlixBus uosabia doświadczenie i jakość poprzez ścisłą współpracę z ponad 250 lokalnymi partnerami autobusowymi. Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, jak również rozwojem biznesu i technologii. Lokalni partnerzy autobusowi, zwykle rodzinne firmy, których sukces budowany jest przez pokolenia – są odpowiedzialne za codzienne operacje oraz za flotę zielonych FlixBusów, wszystko z zachowaniem najwyższego komfortu i standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu unikalnemu międzynarodowemu modelowi biznesowemu, zielone FlixBusy przewiozły już ponad 100 milionów klientów w całej Europie i stworzyły setki miejsc pracy w branży. www.flixbus.pl/firma.

PLACES WORTH YOUR TIME