FlixBus uruchamia pierwszą w pełni zieloną linię na Ukrainie

0

FlixBus ogłosił otwarcie pierwszej zielonej linii na Ukrainie, która połączy Odessę i Pilzno (Czechy), uwzględniając przystanki m.in. w Krakowie, Tarnopolu i we Lwowie. Połączenie obsługiwane będzie przez autobusy w pełnym standardzie FlixBusa. Linia będzie kursować 5 razy w tygodniu od 11 grudnia, a bilety są już dostępne w sprzedaży.

Nowe połączenie obsłużą cztero- i pięcioletnie Setry w pełnym, zielonym oklejeniu FlixBusa z lokalnymi elementami, zaprojektowanymi specjalnie dla Ukrainy. Każdy autobus spełnia wysoki standard FlixBusa, na który składają się: toaleta na pokładzie, klimatyzacja, gniazdka elektryczne, wygodne siedzenia ze zwiększoną przestrzenią na nogi oraz bezpłatne Wi-Fi.

Linię obsłuży lokalny partner autobusowy, Regabus. Jest to rodzinna firma założona w 1994 roku, specjalizująca się w połączeniach autobusowych między Ukrainą a Czechami. Zgodnie z modelem biznesowym FlixBusa, lokalny partner odpowiedzialny jest za codzienne operacje, flotę oraz kierowców. FlixBus natomiast zajmuje się technologią, sprzedażą biletów, obsługą klienta, planowaniem siatki połączeń, a także marketingiem i sprzedażą.

– Pasażerowie z Polski mogą skorzystać z nowych, ciekawych możliwości podróży na wschód Europy. Nowe połączenie FlixBusa uwzględnia przystanki w aż 6 ukraińskich miastach, w tym w Tarnopolu i we Lwowie komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Trasa nowej linii prezentuje się następująco:

N3277: Odessa – Umań – Winnica – Chmielnicki – Tarnopol – Lwów – Kraków – Ołomuniec – Brno – Praga – Pilzno

Pół roku FlixBusa na Ukrainie i dalsze plany

Obecnie FlixBus na Ukrainie współpracuje z 3 partnerami autobusowymi, którzy obsługują bezpośrednie połączenia do 37 miast. Przez 6 miesięcy obecności FlixBusa na Ukrainie, zielone autobusy przebyły 2,2 milionów kilometrów.

Z Ukrainy możliwy jest bezpośredni dojazd FlixBusem do Polski, Niemiec, Węgier, Austrii i Czech. Linie FlixBusa zatrzymują się w 9 ukraińskich miastach: Kijowie, Żytomierzu, Równem, Lwowie, Odessie, regionie czerkaskim (Umań), Winnicy, Chmielnickim oraz Tarnopolu.

Wśród dalszych planów FlixBusa w regionie jest przede wszystkim uruchomienie tras łączących Ukrainę z krajami bałtyckimi oraz do południowej Europy (Węgry, Słowacja). Planowane jest także rozwinięcie połączeń z Polską i Czechami. Ponadto, do końca 2020 r. FlixBus planuje zwiększyć liczbę połączeń międzynarodowych z Ukrainy, a także rozwinąć siatkę połączeń krajowych.

O FlixMobility

FlixMobility to operator połączeń, oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży za pośrednictwem autobusów FlixBus, pociągów FlixTrain oraz usługi FlixCharter. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu i innowacyjnej technologii, start-up szybko stworzył największą europejską siatkę długodystansowych połączeń autobusowych, uruchomił pierwszy zielony dalekobieżny pociąg w 2018 oraz w pełni elektryczne autobusy w Niemczech i we Francji. Od 2013 FlixMobility zmieniło sposób podróżowania ponad 100 milionów pasażerów, a spółka stworzyła tysiące nowych miejsc pracy w branży przewozowej. W 2018, FlixBus wystartował w USA, wprowadzając nową alternatywę dla podróżowania po Stanach Zjednoczonych.

PLACES WORTH YOUR TIME