FlixBusem z Krakowa do ponad 100 miast – poznaj najciekawsze polskie kierunki na wakacje

0

Tego lata FlixBusem z Krakowa można bezpośrednio dojechać do ponad 100 miast, a z dworca MDA odjeżdża od 150 do 160 zielonych autobusów na dobę! Niedawno otwarta została nowa linia łącząca Kraków z Mediolanem, bezpośrednio można też dojechać do Wiednia czy chorwackiego Splitu. Jednak nie tylko zagranicą można wypocząć i odkryć ciekawe miejsca – polskie kierunki mogą być równie interesujące.

Odpoczynek dla ciała i duszy

Krynica-Zdrój to urokliwe miasteczko w województwie małopolskim. Jako uzdrowisko funkcjonuje od ponad 200 lat. Jeśli marzy Ci się weekendowy relaks, to znalazłaś/eś idealne miejsce aby zaszyć się w SPA. Po zregenerowaniu sił w Krynicy nie można narzekać na nudę. Podczas pobytu warto zobaczyć Muzeum Nikifora, czyli tak zwaną Romanówkę. Dodatkową atrakcją poza pracami artysty, jest willa w której mieści się muzeum. Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych budynków w tej miejscowości. Dojazd FlixBusem z Krakowa do Krynicy-Zdrój jest bardzo dogodny – autobusem jedzie się około 2-3 godzin, a ceny biletów zaczynają się od 19,90 zł.

Góralski folklor

Szczawnica kojarzy Ci się głównie z feriami zimowymi i wyjazdem na narty? Nic bardziej mylnego. To miasto zachwyca również w lato – można wybrać się na wędrówkę szlakiem górskim i podziwiać piękne widoki. W całej miejscowości czuć niepowtarzalny góralski folklor. Wieczorem można wybrać się na występ jednego z licznych zespołów folklorystycznych. Znajdzie się też coś dla lubiących dreszczyk emocji – Szczawnica oferuje liczne trasy wspinaczkowe. Podróż do Szczawnicy z Krakowa zajmuje około 3 godzin, a bilety można upolować za 9,99 zł!

Nowa stolica hipsterów

Katowice do niedawna nie cieszyły się najlepszą sławą, jednak wraz z rozwojem miasta, zmienia się opinia o nim. Atrakcją, której nie można ominąć jest Nikiszowiec. To ceglane, górnicze osiedle powstało na początku XX wieku, a obecnie uchodzi za jedno z najbardziej hipsterskich miejsc w Polsce. W okolicy znajdują się modne knajpy, kawiarnie i puby. Katowicom klimatu dodaje wszechobecny street art. W centrum miasta znajduje się mural znanego artysty Roa. Z Krakowa do Katowic jedzie się niewiele ponad godzinę, a kupując bilety z odpowiednim wyprzedzeniem można zapłacić jedynie 9,99 zł.

FlixBus na tropie Polski

Wraz ze startem nowych połączeń do polskich miast, FlixBus uruchomił platformę inspirującą do podróży po Polsce i zachęcającą do odkrywania ciekawych miejsc, których nie znajdziemy w przewodnikach. Portal www.natropiepolski.pl zawiera interaktywną mapę, na którą użytkownicy mogą dodawać nietuzinkowe miejscówki – nietypowe budynki, przykuwające uwagę neony czy też genialne murale w zakamarkach miasta – za co otrzymają nagrody w postaci zniżek od FlixBusa i partnerów akcji, którymi są Pyszne.pl, Bolt, Goodie, Lecton, Publico24. Użytkownicy mogą również przeglądać, komentować i udostępniać znaleziska dodane przez innych.

O FlixBusie

FlixBus to wiodący w Polsce i Europie operator międzymiastowych połączeń autobusowych, który od 2013 roku oferuje wygodny sposób podróżowania na każdą kieszeń. Inteligentne planowanie sieci, nowoczesny system informatyczny oraz unikalny model biznesowy pozwoliły FlixBusowi stworzyć największą sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 350 000 połączeń dziennie do 2000 destynacji w 29 krajach. W Polsce FlixBus oficjalnie wystartował pod koniec 2017 roku. W 2018 roku uruchomił tam ponad 40 krajowych i zagranicznych tras i przewiózł ponad 4 miliony pasażerów.

FlixBus uosabia doświadczenie i jakość poprzez ścisłą współpracę z ponad 300 lokalnymi partnerami autobusowymi. Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, jak również rozwojem biznesu i technologii. Lokalni partnerzy autobusowi są odpowiedzialni za codzienne operacje oraz za flotę zielonych FlixBusów, wszystko z zachowaniem najwyższego komfortu i standardów bezpieczeństwa. Zielone FlixBusy przewiozły już ponad 100 milionów klientów w całej Europie i stworzyły setki miejsc pracy w branży. www.flixbus.pl

PLACES WORTH YOUR TIME