Grudzień w MOCAK-u

0

6.12.2019 | Mikołajkowy tramwaj MOCAK-u

W mikołajki w Krakowie wyczekujcie tramwaju MOCAK-u! W godzinach 10–14 na linii numer 20 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego spotkacie muzealnych pomocników Mikołaja.Na młodszych podróżujących czekać będą słodkie upominki, zeszyty edukacyjne oraz gadżety!

Więcej informacji >>

12.12.2019 | Spotkanie wokół książki 150 lat malarstwa polskiego Marii Anny Potockiej

W czwartek 12 grudnia o godzinie 18 Wydawnictwo BOSZ oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zapraszają na spotkanie promujące wydanie albumu 150 lat malarstwa polskiego Marii Anny Potockiej. W rozmowie wezmą udział: autorka, prowadzący Grzegorz Jankowicz, projektant albumu Władysław Pluta oraz wydawca Bogdan Szymanik.

Podczas spotkania książkę będzie można kupić w promocyjnej cenie.

Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej MOCAK-u. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji >>

31.12.2019 | Konkurs. MOCAK i Miesiąc Fotografii w Krakowie

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK i Fundacja Sztuk Wizualnych, organizator Miesiąca Fotografii w Krakowie, ogłaszają konkurs na cykl prac artystycznych podejmujących temat Zabłocia w kontekście historii i zmiany tożsamości po upadku zakładów przemysłowych. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w MOCAK-u, w Galerii Re, w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2020. Wernisaż odbędzie się 23 kwietnia 2020 roku. Zaproszenie jest kierowane do studentek i studentów oraz tegorocznych absolwentek i absolwentów kierunków artystycznych. Termin nadsyłania zgłoszeń to 31 grudnia 2019 roku.

Więcej informacji >>

Oprowadzania po wystawach

W grudniu zapraszamy na oprowadzania po wystawach:
Oprowadzanie w języku francuskim, 7.12.2019, sobota, godzina 17:
II wojna światowa – dramat, symbol, trauma oraz Wymazać hańbę! Artyści z kolekcji Sachsenhausen

Oprowadzanie w języku ukraińskim, 15.12.2019, niedziela, godzina 15:
Guido Casaretto Duchy materii, Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz, Shinji Ogawa Wchodzę w każdą rzeczywistość oraz Mikołaj Smoczyński Ekspozycja prywatna

 

PLACES WORTH YOUR TIME