Herta Müller w MOCAK-u | Ostatnie dni wystaw czasowych

0

Herta Müller w MOCAK-u | Muzeum u Ciebie w ramach Kombinatu Kultury | Ostatnie dni wystaw czasowych | Witkacy w Rzymie

w czwartek 19 września o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie z laureatką Literackiej Nagrody Nobla Hertą Müller. Wydarzenie towarzyszy wystawie prac noblistki Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo w MOCAK-u (Galeria Beta).

Na ekspozycji pokazujemy kilkadziesiąt kolaży, powstałych w latach 2005–2018. Kompozycje noblistki oparte są na tekście dopełnianym przez obraz. Za pomocą skondensowanej metafory Herta Müller uchwytuje rzeczywistość, tworząc impresje na jej temat. To pierwsza prezentacja tych prac w muzeum sztuki współczesnej. Wystawa trwa do niedzieli 22 września.

Na spotkaniu będzie można kupić w promocyjnej cenie publikację towarzyszącą wystawie. W MOCAK Bookstore dostępne będą również inne pozycje na temat noblistki oraz jej książki.

Wydarzenie odbędzie się w sali audiowizualnej. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o wystawie>>


Muzeum u Ciebie w ramach Kombinatu Kultury

W sobotę 21 września zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury. Jedną z atrakcji Kombinatu Kultury będzie Kolekcja Wizytująca – mobilna wystawa sztuki współczesnej zaaranżowana w autobusie MOCAK-u!

Na wystawie prezentujemy prace 23 artystów z Polski i zagranicy. To wideo, fotografie oraz niewielkie instalacje, zaaranżowane przez artystów w gablotach. Specjalnie na potrzeby Kolekcji Wizytującej nowe prace stworzyli Krzysztof M. Bednarski, Kamil Kukla, Piotr Lutyński i Adam Rzepecki. Również stronę zewnętrzną pojazdu potraktowaliśmy jak ścianę ekspozycyjną. Każdy chętny będzie mógł ją zwiedzić z przewodnikiem.

Program Kombinatu Kultury >>


Ostatnie dni wystaw czasowych\

Przypominamy również, że aktualne wystawy czasowe w MOCAK-u dobiegają końca. Ekspozycje: Dziesięciu Żydów, którzy rozsławili Polskę Beaty Stankiewicz (Galeria Alfa), Tam gdzie nie można mówić. Słowo jako obraz, obraz jako słowo Herty Müller (Galeria Beta) oraz Młodzi z łódzkiej Szkoły Filmowej (Galeria Re), będą prezentowane już tylko do niedzieli 22 września. Z kolei wystawa Natura w sztuce zostanie zamknięta 29 września. Tego dnia zapraszamy na oprowadzania z przewodnikiem w językach: polskim, angielskim, ukraińskim, rosyjskim i francuskim.


Witkacy w Rzymie

MOCAK oraz Instytut Polski w Rzymie zapraszają na wystawę Genialny psychoholik, poświęconą twórczości Witkacego. Partnerami wydarzenia są Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Instytut Polski w Düsseldorfie, Instytut Polski w Berlinie oraz Instytut Polski w Wiedniu.

Ekspozycję można oglądać od 17 września do 31 października. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 września o godzinie 20.00 w Instytucie Polskim w Rzymie.

Na wystawie, kuratorowanej przez Marię Annę Potocką, zaprezentowane zostaną prace powstałe w ramach działalności słynnej Firmy Portretowej artysty oraz cykle aranżowanych autoportretów fotograficznych.

Więcej o wystawie >>

PLACES WORTH YOUR TIME