Idea Hub Express – pierwszy coworking na torach ugości małopolskich przedsiębiorców

0

Kraków został wybrany jako jedno z trzech miast, do których zawita Idea Hub Express – pierwsza placówka bankowa na torach i przestrzeń coworkingowa stworzona z myślą o osobach pracujących podczas podróży. Nowy projekt Idea Banku to specjalnie zaprojektowany wagon dołączony do wybranych pociągów PKP Intercity, w którym przemieszczający się przedsiębiorcy będą mogli pracować, przeczytać świeżą prasę biznesową, czy też napić się kawy.

Jak wynika z badania sondażowego Idea Banku, dogodne warunki pracy w podróżach biznesowych są istotną kwestią dla przemieszczających się mikro i małych przedsiębiorców. Ponad połowa, bo aż 61% małych firm prowadzi działalność na obszarze większym niż jedno województwo. Większość ich właścicieli – 82% deklaruje, że podróże służbowe są nieodłącznym elementem posiadania własnej firmy. Natomiast 57% przedsiębiorców działających na obszarze większym niż jedno województwo, spędza w podróży ponad 10 godzin tygodniowo.

Małopolska prężnie się rozwija – na jej terenie zarejestrowanych jest ponad 230 tysięcy działalności gospodarczych, co plasuje ją w czołówce województw o najwyższym poziomie przedsiębiorczości w Polsce. Sam Kraków określany jest mianem „polskiej Doliny Krzemowej”, gdyż miasto skupia aż 11% polskich, w dużej mierze technologicznych startupów, co daje mu drugą pozycję w kraju – tuż po Warszawie.

Aby ułatwić wykonywanie obowiązków służbowych podróżującym, Idea Hub Express będzie kursował na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa przez cały maj. Wagon został przystosowany do pracy biurowej, jest wyposażony w stół, wygodne krzesła oraz ekran do wyświetlania prezentacji. Podróżni mają też do dyspozycji sprzęt biurowy (drukarka, skaner), ładowarki do telefonów oraz niezbędne łącza, a także ekspres do kawy i codziennie świeżą prasę.

– Podróże są nieodłącznym elementem prowadzenia własnego biznesu. Przedsiębiorcy spotykają się z klientami i kontrahentami, badają nowe rynki. Małe firmy z czasem się rozrastają, powstają filie w nowych miejscowościach – mówi Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku. – Ponieważ zawsze staramy się być tam, gdzie są przedsiębiorcy, od dziś będziemy towarzyszyć im także w podróży. Dzięki współpracy z PKP Intercity, stworzyliśmy pierwsze mobilne biuro Idea Hub Express, dając pasażerom możliwość lepszego wykorzystania czasu spędzanego w podróży – dodaje.

Z wagonu może skorzystać każdy pasażer posiadający ważny bilet, klientom Idea Banku przysługuje jednak pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc. Bank liczy też na to, że Idea Hub Express będzie okazją do pozyskania nowych klientów, oferując im możliwość przejazdu na podstawie darmowych voucherów, które można otrzymać w stacjonarnych placówkach Idea Hub w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu.

– Pociąg jest bardzo dobrym środkiem transportu dla osób podróżujących biznesowo. Zapewnia szybką możliwość przemieszania się pomiędzy największymi miastami, np. podróż z Warszawy do Krakowa zajmuje nieco ponad dwie godziny, więc sprawy biznesowe można załatwić w jeden dzień. Jest też także przyjaznym miejscem do pracy – mówi Marta Ziemska, rzecznik prasowy PKP Intercity. – Dla klientów biznesowych, którzy często podróżują mamy dedykowaną ofertę – specjalne Kolorowe Karty umożliwiające przejazdy bez ograniczeń wszystkimi naszymi pociągami oraz innych przewoźników.

Obsługę podróżnych korzystających z Idea Hub Express będą prowadzić najlepsi pracownicy Idea Banku. – Idea Hub Express to nie tylko pierwsze mobilne biuro, ale też pierwsza placówka bankowa na torach. Ten unikalny na skalę światową projekt jest wizytówką Idea Banku – podkreśla Małgorzata Szturmowicz. W kwietniu Idea Hub Express kursował między Warszawą a Poznaniem, w maju będzie przemieszczał się na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa, a w czerwcu Warszawa-Wrocław-Warszawa, wyjeżdżając w godzinach porannych i wracając do stolicy wieczorem.

Tekst i foto- Biuro Prasowe Idea Bank

PLACES WORTH YOUR TIME