Informacja prasowa – przedłużone zgłoszenia do Nagrody Młodych Dziennikarzy

0

Zgłoszenia do 10. edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy przedłużone do 21 marca

 

To już 10. odsłona ogólnopolskiego Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Początkowo termin nadsyłania zgłoszeń do tej jubileuszowej edycji upływał 5 marca. Jednak organizatorzy Konkursu dają szansę młodym adeptom dziennikarstwa, którzy nie zdążyli się jeszcze zgłosić na pokazanie swojej twórczości. Zgłoszenia w 4 kategoriach nadsyłać można aż do 21 marca!

Pomysł stworzenia Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy zrodził się po tragicznej śmierci młodego studenta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – Bartka Zdunka. Nie zdążył on zaprezentować światu swojego talentu, ponieważ swoją twórczość chował do szuflady, nie dzieląc się nią ze światem. Utwory Bartka Zdunka doczekały się publikacji dopiero po jego śmierci w tomie “W cieniu ciszy”.

Historia tego utalentowanego człowieka skłoniła studentów dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie do stworzenia Nagrody Młodych Dziennikarzy. Organizatorom zależało, aby jak najwięcej młodych ludzi, dziennikarskich twórców, podzieliło się swoimi pracami i inicjatywami. Cel ten towarzyszył także przy podejmowaniu decyzji o przedłużeniu zgłoszeń do tegorocznej edycji do 21 marca.

Zgłoszenia do jubileuszowej 10. edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy ruszyły 1 grudnia 2020 r. Młodzi adepci dziennikarstwa mogą przesyłać swoje prace w 4 kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż po debiucie i Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego. Początkowy termin nadsyłania zgłoszeń upływał 5 marca, jednak organizatorzy Konkursu zdecydowali się na jego przesunięcie.  

“Zdecydowaliśmy się na przedłużenie zgłoszeń, ponieważ prace wciąż do nas napływają wraz z pytaniami o taką możliwość. A przecież dla nas najważniejszym celem jest to, by jak najwięcej talentów mogło ujrzeć światło dzienne w trwającej edycji! Czekamy więc na Wasze zgłoszenia – tak naprawdę to właśnie Wy tworzycie ten Konkurs!” – tak o powodach przedłużenia terminu zgłoszeń do Konkursu mówią jego koordynatorki – Izabela Witek oraz Natalia Prokop. 

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka dla wielu może być przepustką do wielkiej kariery i spełnienia marzeń o zaistnieniu w medialnym świecie. Z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i uznanie w akademickim oraz dziennikarskim środowisku. Na laureatów Konkursu czekają nie tylko nagrody pieniężne, których pula to 4000 zł, ale także szansa na rozwój i pierwsze kroki na zawodowej dziennikarskiej ścieżce.

O Konkursie z sentymentem wypowiadają się jego laureaci. Jednym z ubiegłorocznych zwycięzców w kategorii “Debiut Publicystyczny” jest Adrian Burtan, który tak mówi o swoim udziale w 9. edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy: “Konkurs wspominam bardzo ciepło, nie tylko przez wzgląd na nagrodę, ale też ze względu na okazję do zweryfikowania jakości treści, które publikuję. Miło mi, że doceniono akurat mój reportaż na blogu Burtalnie. Doceniam, że zauważono tekst dotyczący problematyki choroby nowotworowej. Konkurs jest dobrą okazją do zaakcentowania poważnych tematów i podzielenia się własnym punktem widzenia. “

 

Regulamin oraz wszelkie informacje o Konkursie znaleźć można na stronie: http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl oraz na profilu Konkursu na Facebooku: https://www.facebook.com/nagroda.mlodych.dziennikarzy/ gdzie można również wziąć udział w organizowanych w tej edycji webinarach z doświadczonymi dziennikarzami.

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 roku przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Fundacja im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII oraz redakcję “Gościa Niedzielnego”. Partnerem Konkursu jest Fundacja Świętej Jadwigi.

PLACES WORTH YOUR TIME