Informacja prasowa z Konsulatu USA – REVolutions Dance

0

Szanowni Państwo,

Na zaproszenie Konsulatu Generalnego USA, w dniach 25-29 listopada  przebywa w Krakowie grupa niepełnosprawnych, profesjonalnych tancerzy amerykańskich  z Florydy i Kalifornii.  Artyści poprowadzą szereg warsztatów integracyjnych oraz prezentacji  tańca z udziałem osób  z niepełnosprawnościami.  W trakcie zajęć, które odbędą się  w Hali Cracovia, Centrum Sportu Niepelnosprawnych, tancerze zaprezentują techniki integracji i współpracy, które mogą tworzyć nowe, kreatywne doświadczenia i w ten sposób prowadzić do wzajemnego zrozumienia i szacunku. Warsztaty będą prowadzone przy użyciu technik stosowanych na zajęciach tanecznych, z naciskiem na indywidualny sposób poruszania się każdego z uczniów oraz sposobu wyrażania siebie.

Pokaz finałowy, który stanowi podsumowanie projektu  odbędzie się 29 listopada o godz. 12:00 w  Centrum Sportu dla Osób Niepełnosprawnych przy ul. Focha. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie.   

Partnerami   konsulatu USA w tym programie są  Hala Cracovii, Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych oraz Urząd Miasta Krakowa. Tancerze amerykańscy odwiedzą również też kilka  krakowskich szkół integracyjnych.

REVolutions Dance założona w 2005 roku przez Dwayna Scheunemanna i Amie West, REVolutions Dance inspiruje publiczność w niezwykły sposób. Oprócz tańca profesjonalnego, grupa REVolutions zajmuje się projektami społecznymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które mają na celu integrację osób o różnych umiejętnościach. Poprzez kreatywną współpracę tancerzy z choreografami, studentami i publicznością, grupa REVolutions Dance wpiera rozwój programów edukacyjnych promujących różnorodność w sztuce. Tancerze występowali w wielu ośrodkach w Stanach Zjednoczonych, również w Izraelu, Rosji i Chinach.

Grupa tancerzy amerykańskich REVolutions Dance angażuje się w programy edukacyjne, promujące różnorodność w sztuce i pomagające uczniom rozpoznać swoje wyjątkowe i indywidualne umiejętności. Równolegle prowadzi profesjonalne programy taneczne. W ramach wizyty w Polsce artyści odwiedzą Kraków i Warszwę, będą też gośćmi Teatru Tańca Rozbark w Bytomiu

Więcej informacji na temat REVolutions Dance: www.revdance.org

PLACES WORTH YOUR TIME