Kolejny koncert z udziałem publiczności – Filharmonia Krakowska zaprasza

0

Kolejny koncert z udziałem publiczności – Filharmonia Krakowska zaprasza

Po niezwykle udanej inauguracji działalności koncertowej po rozluźnieniu reżimu sanitarnego, następne wydarzenie z udziałem publiczności odbędzie się już w najbliższy piątek, 19 lutego 2021 roku o godz. 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Krakowskiej. Orkiestrę Filharmonii poprowadzi Tomasz Tokarczyk, szef artystyczny Opery Krakowskiej, solistą wieczoru będzie natomiast oboista Paweł Nyklewicz.

Program koncertu otworzy V Symfonia B-dur Franza Schuberta, utwór o charakterze kameralnym, rozpisany na smyczki, flet parę obojów, fagotów i waltornie, bardziej klasyczny niż romantyczny (kompozycja powstała w roku 1816), choć stanowiący jednocześnie wykładnię dojrzałego stylu jego autora – tendencję do polifonizowania i wzbogacanie środków harmonicznych. W drugim z prezentowanych dzieł – Koncercie obojowym Es-dur  Vincenza Belliniego, najważniejszego przed Verdim twórcy włoskich oper, w charakterze solisty zaprezentuje się pierwszy oboista Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, znakomity kameralista i pedagog, ceniony za wrażliwość muzyczną i dojrzałość interpretacyjną – Paweł Nyklewicz. Wieczór w Filharmonii zamknie Symfonia D-dur nr 104 Josepha Haydna – jedno z największych osiągnięć kompozytorskich twórcy, uznana za wzorcowy przykład czystego stylu klasycznego.

Dzień po koncercie z udziałem publiczności, 20 lutego br. o godz. 18.00 w ramach serii #feelharmonia w playkrakow zaprezentowany zostanie koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu Chóru Męskiego Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Marcina Wróbla. Natomiast w niedzielę 21 lutego br. o godz. 10.00, również na platformie playkrakow wyemitowany zostanie kolejny odcinek zajęć Smykowe granie dla dzieci do lat trzech, podczas którego zaprezentowane zostaną arcydzieła muzyki średniowiecznej, renesansu i baroku – oczywiście w okraszonej elementami zabawy wersji dla najmłodszych melomanów. 

PLACES WORTH YOUR TIME