Kolekcja Wizytująca MOCAK-u wyruszyła w Małopolskę

0

14 lipca na rynku w Lanckoronie podczas Festiwalu Terra Artis zainaugurowano działalność Kolekcji Wizytującej MOCAK-u pod hasłem „Muzeum u Ciebie”. W autobusie przerobionym na salę wystawową zaprezentowano prace 23 artystów z Polski i zagranicy.

Również strona zewnętrzna pojazdu stała się ścianą ekspozycyjną. W ramach Kolekcji Wizytującej pokazywane są fotografie, wideo oraz niewielkie instalacje, aranżowane przez artystów w gablotach. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszyć będą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

Do 21 lipca autobus dostępny jest dla zwiedzających na rynku w Lanckoronie w godzinach 10–13 i 15–18. W tym czasie można nie tylko zwiedzić wystawę z przewodnikiem, ale również skorzystać z otwartej strefy twórczej dla dzieci i dorosłych.

Objazd autobusu rozpoczął się w Małopolsce, jednak istnieje możliwość zaproszenia go do dowolnej miejscowości. Zainteresowane szkoły, urzędy i inne instytucje mogą ustalać z Muzeum daty odwiedzin. Osoby chcące zaprosić do swojej miejscowości muzealny autobus są proszone o zgłoszenia z miesięcznym wyprzedzeniem drogą e-mailową (edukacja@mocak.pl) w celu uzgodnienia szczegółów.

PLACES WORTH YOUR TIME