Koncept/kontekst – wykład Michaela Salviego i Thomasa Webera

0

14 listopada 2019 r., godz. 18.00, Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25.

Austriackie Forum Kultury zaprasza na wykład pt. Koncept/kontekst, który wygłoszą Michael Salvi i Thomas Weber, laureaci licznych nagród architektonicznych z wiedeńskiego studia Schenker Salvi Weber Architekten. Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. Młodzi wiedeńscy architekci i architekci krajobrazu prezentowanej w średniowiecznych piwnicach MCK od 6 listopada do 1 grudnia 2019 roku. Wstęp wolny. Tłumaczenie symultaniczne. MCK jest partnerem wydarzenia.

W 2009 roku Andres Schenker, Michael Salvi i Thomas Weber połączyli siły i założyli spółkę.
Siedem zwycięstw w konkursach w ciągu pierwszych pięciu lat działalności w Austrii, Niemczech
i Szwajcarii mówi samo za siebie. O swojej wizji mówią tak: „Kultura budownictwa i architektura to dla nas inkluzywne, całościowe współdziałanie w ramach jednej, szeroko zakrojonej misji projektu. Architektura powstaje w dialogu ze wszystkimi uczestnikami procesu jej tworzenia i powinna służyć użytkownikom w zrównoważony sposób. W naszych projektach chcemy osiągać najwyższe możliwe standardy pod względem wszelkich parametrów konstrukcyjnych i projektowych. Nasz cel to tworzenie inteligentnych, wysokiej jakości rozwiązań dla miast i ich mieszkańców. Architektura nie polega tylko na wypełnianiu wymogów formalnych: adekwatność, wykonalność i wysoka jakość w każdym szczególe podlegają nieustającym negocjacjom i są stale redefiniowane. Projektujemy budynki mieszkalne
w miastach, ośrodki edukacyjne i biurowce. Interesują nas przestrzenie miejskie i elastyczne struktury. Specjalizujemy się w odkrywaniu nowych typologii i ich wspólnym stosowaniu”.

 

Michael Salvi (ur. w 1974 r. w Bernie) – kształcenie w zakresie kreślarstwa w Schindler&Habegger Architekten (Berno) oraz Berner Fachhochschule (Biel); doświadczenie zawodowe: Bart&Buchhofer (Biel), AllesWirdGut (Wiedeń), Jabornegg&Palffy (Wiedeń), Salvi Renaudin Architekten (Berno–Wiedeń).

Thomas Weber (ur. w 1970 r. w Wangen) – stolarz; ukończył Fachhochschule Biberach oraz Uniwersytet Sztuk Stosowanych (Wiedeń); odbył staże w Prinz Architekt (Baindt), Dietrich Untertrifaller (Bregencja–Wiedeń).

 

Więcej informacji: www.schenkersalviweber.com

 









PLACES WORTH YOUR TIME