Konkurs na zielnik

0

Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów.
Przyjmowanie prac od 12 do 20 lipca 2017.
Czy wiesz jak działa rumianek,  krwiściąg lekarski czy inne rośliny? Przyroda to największa apteczka na świecie, to niezliczone zasoby medycyny naturalnej, które od setek lat były wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń. Spacerując po parku, czy łące podziwiamy piękne, barwne rośliny, często nie wiedząc nic o ich leczniczych właściwościach. Jak można je odkryć? Może robiąc własny zielnik?
Świętuj, zatem razem z nami Imieniny św. Krzysztofa, których motywem przewodnim  w tym roku jest aptekarstwo i zrób swój własny zielnik pt. Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów – podziel się z innymi swoją pasją i wiedzą na temat zdrowotnej siły roślin. Porozmawiaj w dniu święta oddziału z zaproszonymi gośćmi specjalnymi, dowiedz się więcej na temat ziół, ziołolecznictwa czy zdrowych przypraw. Pokochaj rośliny i doceń ich niezwykłą moc. Na uczestników konkursu czekają nagrody.
Baw się razem z nami i poznaj niezwykły świat roślin leczniczych!
23 lipca przyjdź do Pałacu Krzysztofory na Imieniny św. Krzysztofa,czyli święto naszego oddziału, podczas którego ogłosimy wyniki konkursu. Poznaj świat roślin w czasie rodzinnych warsztatów, dowiedz się, kim był wielki alchemik i jego eliksir szczęścia. Zapraszamy również na spotkanie Kartka z zielnika z bratem bonifratrem oraz na opowieść siostry Anastazji i siostry Salomei ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Krakowie o smakach i aromatach staropolskiej kuchni.
Na zakończenie dnia koncert Jacka Wójcickiego i słodki poczęstunek. Gwarantujemy dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych.
Prace konkursowe prosimy dostarczyć osobiście w dniach od 12-20 lipca 2017 r., w godzinach 9.00-16.00 do oddziału Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35) skrzydło zachodnie, pok. nr 17, gdzie będą rejestrowane przez pracowników Organizatora.
Pełny regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje na
www.mhk.pl/aktualnosci/k-o-n-k-u-r-s-na-zielnik

Tekst i foto : Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

PLACES WORTH YOUR TIME