Krakowiacy nie Polacy? Lato 1980 r. w Małopolsce

0

Czy lato 1980 r. było w Małopolsce nazbyt spokojne i należy je wspominać z wyraźnym niedosytem? Dlaczego „Wandea Reakcji” tym razem znalazła się na uboczu protestów i jakie to miało konsekwencje dla narodzin „Solidarności”? O tym chcemy porozmawiać podczas debaty, która odbędzie się 22 września 2020 o godz. 17:00 w Muzeum Nowej Huty w ramach cyklu „40. Solidarność”.
Prowadzenie: Adam Gliksman
Paneliści: prof. dr hab. Jacek Chrobaczyński (Uniwersytet Pedagogiczny), Stanisław Handzlik, Andrzej Malik (Instytut Pamięci Narodowej)
Pierwszeństwo dla osób z rezerwacją w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum Krakowa: e- mail: info@mhk.pl, telefon: 12 426 50 60. 
Udział bezpłatny.


Z okazji 40. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności, Muzeum Krakowa oraz Stowarzyszenie Sieć Solidarności zapraszają na cykl debat „40. Solidarność” dotyczących genezy powstania Solidarności i rozwoju jej struktur, a także ideałów związanych w budowaniem Solidarności jako ruchu społecznego. Celem spotkań jest nie tylko upamiętnienie wydarzeń i procesów historycznych, ale także zwrócenie uwagi na uniwersalne wartości, które warto pielęgnować oraz próba odpowiedzi na pytanie: co znaczy być obywatelem.
Debaty są organizowane we współpracy z krakowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, Instytutem Socjologii UJ oraz Instytutem Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego.

PLACES WORTH YOUR TIME