KULTURALNY SIERPIEŃ

0

Dla wszystkich tych, którzy drugi miesiąc wakacji spędzać będą w Krakowie mamy kilkanaście godnych uwagi propozycji. Cztery koncerty na Scenie Letniej NCK – Lidia Jazgar, Agata Ślazyk, Leszek Wójtowicz i Adam Grzanka. Dwa koncerty w Ramach Nocy Cracovia Sacra i tyle samo z muzyką Stanisława Moniuszki. A dodatkowo jubileusz Orkiestry Wieniawa i filmowy seans w Kinie Letnim Navigator. Zapraszamy także na letnie spotkanie w ramach Klubu Super Mama i cztery wystawy w naszych galeriach. Jest w czym wybierać.

Zapraszamy!

fot. Marta Ignatowicz-Sołtys
www.martaignatowicz.com

4 sierpnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

JUBILEUSZ ORKIESTRY WIENIAWA

z Kamilem Bednarkiem, Nataszą Urbańską i Sidneyem Polakiem

Od 25 lat Wieniawa przełamuje stereotypowe oblicze orkiestr dętych w Polsce! Swoimi działaniami inspiruje inne zespoły do wychodzenia poza standardowe obszary poszukiwań. Łączy pokolenia, rodziny i lokalną społeczność tworząc wyjątkowy zespół.

Jubileusz jest świetną okazją, aby zaprezentować dorobek minionych lat. Motorem napędowym Orkiestry, jak i motywem przewodnim koncertu, jest wielopokoleniowość. Dlatego też zespół zaprasza do wspólnego koncertowania gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które trafiają do różnych grup odbiorców, wpisując się w ideę łączenia pokoleń.

Co istotne Orkiestra Wieniawa to nie tylko zespół, ale i wielka muzyczna rodzina, skupiająca pokolenia muzyków: od tych najmłodszych – grających w Małej Wieniawie, po tych starszych i najstarszych – członków zespołu, rodziców i dziadków.

Orkiestra Wieniawa, mimo że jest zespołem niezawodowym, zachwyca poziomem muzycznym i oryginalnym podejściem do muzykowania. Zespół współpracował z wieloma wybitnymi artystami – Zbigniewem Wodeckim, Marią Sadowską, Mateuszem Ziółko, Kayah, Muńkiem Staszczykiem, Czesławem Mozilem, a także ze światowej sławy kompozytorami.

bilety – 100 zł

4 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

NUTY Z HUTY – Scena letnia 

ADAM GRZANKA i Goście

wstęp wolny

Pełny niespodzianek koncert na dobry początek sierpnia! Adam Grzanka wraz z gośćmi sprawią, że wieczór przed Nowohuckim Centrum Kultury na pewno nie będzie należał do nudnych.

Wystąpią:

Bohater – nowohucki wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent. Grywa na wiertarce. To zdecydowanie niedefiniowalny twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych, nieustannie tworzący nowe, odważne projekty. Wraz z jazzowym gitarzystą Ryszardem Styłą (Laboratorium, A. Zaucha, Wolna Grupa Bukowina) współtworzy duet JaZzEwoLucJe. Muzycy mają na koncie album wydany w 2013 roku, bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów i środowisko muzyczne. Oprócz autorskiej twórczości, Bohater komponuje muzykę na potrzeby filmu, teatru, słuchowisk oraz projektów multimedialnych. W zależności od potrzeb tworzy wpadające w ucho melodie, elektroniczne faktury bądź rozbudowane orkiestrowe aranżacje.

LAJOSZ – nowohucki raper, na scenie w duecie z Bohaterem i orkiestrą

Nowa Huta Mish-Mash Band – orkiestra mobilna, która wykona hymn NH

Zespół FLUE – czyli FOUR PEOPLE ONE LOVE FOR MUSIC, który łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony oraz sampler proponuje dźwięki umiejscowione pomiędzy oldschoolem, a nowoczesnością.

6 sierpnia (wtorek), g. 9.30 i 10.30, sala kameralna 203

Klub Super Mama – dzień otwarty

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci

Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci (do lat 3) prowadzone metodą prof. E. E. Gordona.

wejściówka – 1 zł

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich.
Z najnowszych badań w tej dziedzinie wiadomo, że umuzykalnianie dzieci ma sens już od narodzin.
Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego. Zanurzamy je w „kąpieli muzycznej”.

Dlatego:

  • poczucie rytmu rozwijamy poprzez ruch
  • śpiewamy bez słów (bo rozwijany muzykalność, nie mowę)
  • w różnych skalach (bo wtedy dzieci będą śpiewać czyściej)
  • w różnych rytmach (bo to daje lepsze poczucie rytmu)
  • w skali śpiewu dziecka (bo gdy śpiewany zbyt nisko dziecko słyszy muzykę jak mowę!)

11 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

NUTY Z HUTY – Scena letnia 

LIDIA JAZGAR z zespołem

wstęp wolny

Scenę plenerową przejmuje krakowska grupa muzyczna o ponad 30-letniej tradycji, założona przez Lidię Jazgar i Ryszarda Bączka. Muzyka GALICJI to autorskie propozycje, wsparte także tekstami zaprzyjaźnionych poetów.

Wystąpią:

Lidia Jazgar – śpiew

Ryszard Brączek – gitara

Michał Gąsiorowski – gitara

Rafał Mazur – gitara basowa

Gertruda Szymańska – perkusja, instrumenty perkusyjne

14 sierpnia (środa), g. 19.00, Opactwo Cystersów w Mogile

Opactwo Cystersów w Mogile, Kraków – ul. Klasztorna 11

 „Koncert dla Maryi” – uroczysta inauguracja Nocy Cracovia Sacra 2019

W programie koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu: Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, Chóru i Orkiestry Bazyliki Ojców Cystersów, Orkiestry Grzegorza Chyca, Orkiestry Nowa Huta Marching Band.

Prowadzenie – Basia Stępniak-Wilk

Dodatkowo, w godzinach 10.00 – 19.00 zwiedzanie ogrodu i wirydarza klasztornego oraz wystawy Krakowskiego Klubu Fotograficznego: „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne” (krużganki) – tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu „Krakowskie Noce”, dedykowana jest właśnie ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą.

wstęp wolny

15 sierpnia (czwartek), g.19.00,

Kościół pw. św. Wojciecha w Opactwie Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

„Unitatis” – koncert w ramach Nocy Cracovia Sacra 2019

Koncert instrumentalny melodii sakralnych w wykonaniu zespołu The Oneness w składzie: Jarosław Tyrała (skrzypce), Maciej Łacny (wiolonczela), Oleg Dyyak (akordeon, duduk, perkusjonalia), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas).

Dodatkowo, w godzinach 10.00 – 18.00 zwiedzanie ogrodu i wirydarza klasztornego oraz wystawy: „Jubileusz powstania Żeńskiego Gimnazjum Ziemiańskiego” (m.in. dokumenty założycielskie, pamiątki, fotografie, mini klasa, dzienniki zajęć; zwiedzanie w grupach 20-osobowych wg kolejności przybycia na Furtę Klasztoru) – tegoroczna Noc Cracovia Sacra, wchodząca w skład projektu „Krakowskie Noce”, dedykowana jest właśnie ogrodom i wirydarzom klasztornym, terenom na co dzień niedostępnym, niejednokrotnie objętym klasztorną regułą.

wstęp wolny

18 sierpnia (niedziela), g.12.00,

Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej (os. Szklane Domy 7)

ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA „ŚLĄSK” im. Stanisława Hadyny

KONCERT SAKRALNY z muzyką Stanisława Moniuszki

w wykonaniu solistów, chóry i orkiestry

wstęp wolny

Podczas koncertu usłyszymy: Mszę łacińską Des-dur oraz I i III „Litanię Ostrobramską” Stanisława Moniuszki – kompozytora, który był nie tylko autorem muzyki operowej i pieśniarskiej, ale także twórcą ok. 80 utworów muzyki sakralnej: mszy, kantat, hymnów, litanii i psalmów. Znakomite dzieła sakralne Moniuszki nawiązują do muzycznej kultury ludowej i doskonale korespondują z poziomem artystycznym Zespołu „Śląsk”. Artyści chóru
i orkiestry Zespołu dołożyli wszelkich starań, aby efekty ich artystycznej pracy zapewniły słuchaczom niezwykłe doznania muzyczne i estetyczne oraz godnie uhonorowały pamięć o wybitnym polskim kompozytorze.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych. Zespół odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach i dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Jego ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych – od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej.

Wydarzenie towarzyszące Nocy Cracovia Sacra 2019, realizowane w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty.

18 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

NUTY Z HUTY – Scena letnia 

AGATA ŚLAZYK

wstęp wolny

W programie koncertu „Gdzieś na ulicy nienazwanej… Pieśni Piwnicy pod Baranami” pojawią się nie tylko prawdziwe „piwniczne hymny”, ale także kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej, utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, „Ta nasza młodość”, czy utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Agata Ślazyk – artystka, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: „Znów za długo spałam”, „To daje mi pewność”, „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków (więcej informacji: www.agataslazyk.pl)

Wystąpią:
Agata Ślazyk – gitara, wokal

Tomasz Kmiecik – fortepian

Michał Chytrzyński – skrzypce

Krzysztof Wyrwa – gitara basowa

Michał Peiker – perkusja

28 Kwietnia 2019 r. Kabaret Piwnica pod Baranami
Dyrektor Piwnicy Pod Baranami Bogdan Micek
KONCERT JUBILEUSZOWO-URODZINOWY LESZKA WÓJTOWICZA
Leszek Wójtowicz – poeta, piosenkarz, kompozytor, twórca najpiękniejszych piosenek literackich.
Jest jedną z najważniejszych postaci współczesnego polskiego życia artystycznego. Zadebiutował w 1980 roku,
w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami i nadal pozostaje jedną z ważniejszych postaci legendarnego, krakowskiego
Kabaretu. Jest bardem wykonującym swoje ballady przy własnym akompaniamencie gitarze klasycznej.
Napisał również wiele tekstów piosenek dla wykonawców Piwnicy.
Jest laureatem licznych nagród, a Jego utwór „Moja Litania”, za który otrzymał III Główną Nagrodę na
Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, w roku 1981r. w trudnych dla Polski czasach stał się symbolem nadziei
na demokratyzację życia w Polsce, a jednocześnie gorzką przestrogą. Po wprowadzeniu w Polsce stanu
wojennego i w czasach późniejszych wydał w „drugim obiegu” dwie kasety autorskie zasługując na miano
Barda Podziemnej Solidarności.
Artysta był i jest bacznym obserwatorem otaczającej nas rzeczywistości. Sytuacja historyczna nie
zmieniła artysty. Leszek Wójtowicz śpiewa „o sprawach, które wszyscy znamy…”.
Spokojnie, bez egzaltacji, z uśmiechem, czasem ironicznym, czasem pobłażliwym przekazuje to,
co ma do powiedzenia. Dokonał wielu nagrań telewizyjnych i radiowych, oraz wydał trzy tomiki
dokumentujące Jego poetyckie dokonania. Za swoją wieloletnią działalność artystyczną, a zwłaszcza
„za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce” został odznaczony
Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Źródło: www.piwnicapodbaranami.pl
Foto: © Andrzej Głuc
e-mail: gluc@adres.pl
Publikacja zdjęć tylko za zgodą autora.

25 sierpnia (niedziela), g. 18.00, scena plenerowa NCK

NUTY Z HUTY – Scena letnia 

LESZEK WÓJTOWICZ

wstęp wolny

Liryczny koncert na scenie plenerowej – Leszek Wójtowicz z recitalem autorskim „Moja Litania”.

Leszek Wójtowicz – związany od lat z Piwnicą pod Baranami poeta, pieśniarz, gitarzysta i autor muzyki. Swój pierwszy recital autorski pt. „Niepewna pora” przedstawił krakowskiej publiczności w listopadzie 1980 r. Swoje recitale prezentował zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, czyli w Paryżu, Wiedniu, Kuwejcie, Dubaju, Abu Dhabi, Magnitogorsku, Nowym Jorku, Pittsburgu, Waszyngtonie i Baltimore. Uhonorowany licznymi odznaczeniami, m. in.: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski,  Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Medalem Niezłomnym w Słowie, Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego,  Medalem „Dziękujemy za Wolność”.

28 sierpnia (środa), g. 18.00, Scena NCK

Kino Letnie Navigator

BLUE HEART (USA 2018)

Najlepszy film w kategorii Człowiek i Góry na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich „Lądek Film Tour” im. Andrzeja Zawady.

Półwysep Bałkański jest ostatnią w Europie ostoją dzikich rzek. Nieubłagany rozwój technologii hydroenergetycznych grozi niestety zniszczeniem kultury i ekologii tego dzikiego regionu. Jeśli zawiodą wysiłki lokalnej opozycji, to szumiące strumienie i bystre rzeki zostaną zamknięte w betonowych okowach ponad 3 tysięcy zaplanowanych tam. Aktywiści działający wzdłuż brzegów rzek w sześciu krajach oraz europejskie organizacje pozarządowe (takie jak Riverwatch, z niemieckim działaczem Ulrichem Eichelmannem na czele) walczą ze skorumpowanymi rządami, wspieranymi przez ogromne sumy zagranicznych pieniędzy. Film „Blue Heart” dokumentuje bitwę o albańską Vjosę, największą rzekę bez tam w Europie. Pokazuje też wysiłek włożony w ratowanie zagrożonego gatunku rysia bałkańskiego w Macedonii oraz miesięczny protest mieszkanek Kruščicy w Bośni, domagających się dostępu do jedynego źródła wody pitnej w okolicy. Historie te uświadamiają grożącą temu rejonowi największą katastrofę ekologiczną w Europie.

Klub Podróżnika Navigator zaprasza na wakacyjny cykl seansów filmowych. Filmy zobaczymy dzięki współpracy z Górskim Festiwalem Filmowym „Lądek Film Tour” im. Andrzeja Zawady.

bilety – 10 zł

30 sierpnia (piątek), g. 19.30, Scena NCK

„Sonety krymskie”  Moniuszki – koncert

Odkrywane po latach zapomnienia niezwykłe dzieło Stanisława Moniuszki zabrzmi 30 sierpnia w Nowohuckim Centrum Kultury, w 200. rocznicę urodzin tego wybitnego polskiego twórcy. Z Chórem Polskiego Radia wystąpi tenor Aleksander Kunach oraz {oh!} Orkiestra Historyczna pod dyrekcją Mortena Schuldt-Jensena.

„Sonety krymskie” to kantata, którą Stanisław Moniuszko napisał do słów zaczerpniętych ze słynnego zbioru 18 sonetów Adama Mickiewicza w 1867 roku. Pierwsze wykonanie kompozycji Moniuszki w 1868 roku w Warszawie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Oskar Kolberg recenzował z zachwytem: „Sonety ułożone w muzykę – rzecz rzadka, prawie nie praktykowana”.

To właśnie dzieło Chór Polskiego Radia zamierza przypomnieć w roku, w którym świętujemy jubileusz 200. rocznicy urodzin Moniuszki. Wykonanie to będzie jednak niezwykłe. Do nowohuckiego koncertu zaproszona bowiem została grająca na instrumentach z epoki {oh!} Orkiestra Historyczna, dzięki czemu napisane ponad 150 lat temu „Sonety krymskie” zyskają szczególny, historyczny wydźwięk. W roli solisty wystąpi znakomity tenor Aleksander Kunach. Całość poprowadzi ceniony duński dyrygent Morten Schuldt-Jensen.

Wykonawcy:

Aleksander Kunach – tenor,

Chór Polskiego Radia,

Maria Piotrowska-Bogalecka – kierownictwo artystyczne,

Orkiestra Historyczna,

Morten Schuldt-Jensen – dyrygent

Organizatorzy:

Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris, Nowohuckie Centrum Kultury

bilety – 40 i 30 zł

Projekt współfinansowany przez Gminę Miejska Kraków

NCK WYSTAWY

WYSTAW UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ PRACOWNI PLASTYCZNEJ NCK

5 czerwca – 31 sierpnia, Szara Galeria CENTRUM

wstęp wolny

STANISŁAW SENISSON „Pionierzy Nowej Huty” – wystawa fotografii

1-31 sierpnia, FOTO-GALERIA

wstęp wolny

ZBIORY GALERII CENTRUM NCK – malarstwo, rysunek, grafika

1 lipca – 31 sierpnia, Czarna Galeria CENTRUM

wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO

stała wystawa malarstwa

czynna: wtorek-sobota w g. 11.00-19.00, niedziela 12.00-19.00

bilety – 10/8 zł oraz 1 zł (25.06-31.08 w g. 11.00-13.00 dla młodzieży do 18 lat)


Pionierzy Nowej Huty

 

Nowa Huta jest miastem – symbolem, w którym zogniskowały się blaski i cienie powojennej historii Polski. Jest także fenomenem na skalę europejską ze względu na czas i miejsce powstania, dynamikę rozwoju oraz wydarzenia jakie odcisnęły w niej ślad. Posiada specyficzny „Genius loci”, który dawniej wyraźnie odróżniał ją od sanktuarium narodowego – Krakowa. Obecnie, mimo postępującej integracji, wciąż zachowuje w świadomości społecznej cząstkę własnej odrębności.

Z okazji 70-lecia Nowej Huty warto sięgnąć do okresu jej narodzin, kiedy rozpoczęto budowę pierwszych osiedli mieszkaniowych do dziś wyznaczających jej zasadniczy kształt, i traktowanych przez specjalistów jako „wybitna kreacja urbanistyczna”. Rozpoczęto ją pośród łanów urodzajnego zboża, na gołym terenie, co dokumentował Stanisław Senisson. Pozostawił on po sobie serię zdjęć wykonanych latem 1949 r. w podkrakowskiej wsi Mogiła, gdzie zaczęto wznosić pierwsze, niewielkie dwupiętrowe bloki mieszkalne pokryte czterospadowymi dachami, zaprojektowane przez Franciszka Adamskiego. Na wystawie znajdują się głównie portrety ich budowniczych – pionierów Nowej Huty, zarówno kadry kierowniczej jak i robotników; murarzy, tynkarzy , cieśli, ślusarzy, wozaków… Ich wyraziste portrety (przyjezdnych i miejscowych) ukazują Senissona nie tylko jako dokumentalistę, ale również świetnego fotoreportera, żywo zainteresowanego losem zwykłych ludzi, którzy najczęściej przybywali tu z różnych stron, aby szukać swego miejsca w nowej rzeczywistości.

Stanisław Senisson był absolwentem Szkoły Podchorążych Wojsk Łączności w Zegrzu, skończył kurs instruktorów sportu spadochronowego w Legionowie, a w 1937 r. został mianowany na podporucznika w 7. Wielkopolskim Batalionie Telegraficznym  W maju 1939 r. trafił do kompanii łączności 6. Dywizji Piechoty w Krakowie. Walkę na froncie II wojny światowej rozpoczął z Armią „Kraków” (za kampanię wrześniową został odznaczony Krzyżem Walecznych), a 29 września 1939 r. dostał się do niewoli niemieckiej i kolejnych oflagów – w Braunschweigu, Woldenbergu i Murnau. W pierwszym z nich, m.in. razem z por. inż Tadeuszem Ptaszyckim – późniejszym generalnym projektantem Nowej Huty, organizował bibliotekę i teatr obozowy.

Po uwolnieniu obozu przez wojska amerykańskie wstąpił do II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, walczył m.in. w plutonie łączności 3. Brygady Strzelców Karpackich, później został dowódcą 3. kompanii w Batalionie Łączności 3. Dywizji Strzelców Karpackich i dowódcą kompanii repatriacyjnej 98 P.R.C. w Cumnock w Szkocji.

Po powrocie do Polski w 1947 r. był przez ówczesną władzę szykanowany. Nie mogąc znaleźć innego zatrudnienia pracował początkowo w warsztacie rzemieślniczym u swego ojca jako introligator i fotomechanik, później – jako asystent operatora w ekipie Włodzimierza Puchalskiego. Był też korespondentem i współpracownikiem „Echa Krakowa” i „Gazety Krakowskiej”. Pisał reportaże i fotografował początki budowy Nowej Huty studiując jednocześnie filologię polską na UJ. Współpracował z wydawnictwami; Ossolineum i Literackim, ponadto z Muzeum Narodowym, Politechniką Krakowską i Akademią Medyczną. Był także asystentem w Instytucie Ekspertyz Sądowych w dziale kryminalistyki oraz w Instytucie Badań Literackich w Warszawie.

Stanisław Senisson będąc członkiem Polskiego Towarzystwa Fotograficznego i Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego wraz z żoną Ireną i synem Pawłem aktywnie uprawiał turystykę pieszą, nie rozstając się z aparatem fotograficznym. Lubił wędrówki tatrzańskie i spływy kajakowe po Mazurach i Dunajcu. Był powszechnie lubianym i pogodnym człowiekiem. Zmarł 23 października 1996 r. w Krakowie.

Adam Gryczyński

 

STANISŁAW SENISSON (1917-1996)

„Pionierzy Nowej Huty” – wystawa fotografii ze zbiorów Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego

1-31 sierpnia, FOTO-GALERIA

wstęp wolny









PLACES WORTH YOUR TIME