Listopad w MOCAK-u

0

6.11.2019 |Akademicki Dzień Pamięci. Wykład prof. Andrzeja Chwalby o Sonderaktion Krakau

W środę 6 listopada o godzinie 18 MOCAK i Uniwersytet Jagielloński zapraszają na wykład profesora Andrzeja Chwalby na temat Sonderaktion Krakau. Wydarzenie towarzyszy wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma oraz należy do programu obchodów Akademickiego Dnia Pamięci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej informacji >>

10.11.2019 | Zabawy z książką. Kto ty jesteś?

W niedzielę, 10 listopada, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Wytwórnia zapraszają dzieci od ósmego do dwunastego roku życia na warsztaty inspirowane książką Kto ty jesteś? Joanny Olech z ilustracjami Edgara Bąka.

Wstęp 10 zł (dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł). Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: (12) 263 40 36.

Więcej informacji >>

16.11.2019 | Aktywne czytanie. Paproch

W sobotę 16 listopada o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Paproch Elizy Piotrowskiej, ilustrowanej przez Marię Ekier (Wydawnictwo Hokus-Pokus).

Wstęp 10 zł (dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł), liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: (12) 263 40 36.

Więcej informacji >>

18.11.2019 | Klątwa obfitości w reż. Ewy Ewart – projekcja filmu, spotkanie z Ewą Ewart i Alberto Acostą

W poniedziałek, 18 listopada, o godzinie 18 zapraszamy na projekcję filmu Klątwa obfitości oraz dyskusję z jego reżyserką Ewą Ewart i byłym ministrem energetyki i górnictwa Ekwadoru Albertem Acostą.

Wydarzenie odbywa się w ramach Open Eyes Economy Summit, który trwa od 19 do 20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków. To kolejne spotkanie z cyklu BE FOR OEES, otwiera ono kongres.

Zapowiedź filmu
Więcej informacji >>

Czwartki z Kolekcją. Mirosław Bałka

W listopadzie oraz grudniu w ramach kolejnej edycji projektu Czwartki z Kolekcją prezentujemy pracę Mirosława Bałki Audi HBE F144, zakupioną do zbiorów Muzeum we wrześniu tego roku.

Ta odsłona Czwartków z Kolekcją towarzyszy wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma. Praca Mirosława Bałki wpisuje się także w program MOCAK-u, obejmujący projekty wystawiennicze, wydawnicze, naukowe i edukacyjne, związane z przepracowywaniem pamięci o Zagładzie.

Zakup pracy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Narodowe kolekcje sztuki współczesnej”.

Więcej informacji >>

Oprowadzania po wystawach

W listopadzie zapraszamy na oprowadzania po wystawach:

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich, 17.11.2019, niedziela:
II wojna światowa – dramat, symbol, trauma, godzina 12
− Guido Casaretto Duchy materii, Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor,malarz, Shinji Ogawa Wchodzę w każdą rzeczywistość, godzina 14

Oprowadzanie w języku rosyjskim, 16.11.2019, sobota, godzina 17:
II wojna światowa – dramat, symbol, trauma; Wymazać hańbę! Artyści z kolekcji Sachsenhausen

Oprowadzanie w języku hiszpańskim, 24.11.2019, niedziela, godzina 15:
– Guido Casaretto Duchy materii, Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz, Shinji Ogawa Wchodzę w każdą rzeczywistość, Mikołaj Smoczyński Ekspozycja prywatna

Oprowadzanie po wystawie Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz, 30.11.2019, sobota, godzina 16:
– po wystawie oprowadzi jego biografka Monika Wąs

PLACES WORTH YOUR TIME