Luty, marzec, kwiecień, maj… w NCK. Oczywiście.

0

Na kolejne cztery miesiące proponujemy recital Renaty Przemyk, jubileusz Ireny Santor, kabaretowy program Piotra Bałtroczyka, spektakl Mumio z Jeremim Przyborą w tle, baletowe misterium w wykonaniu Art Color Ballet, sceniczną wersję „Ucha Prezesa”, koncert dla Wojtka Bellona i jeszcze więcej. Postanowiliśmy bezlitośnie nakręcać kulturę przez resztę zimy i całą wiosnę. Zapraszamy na widownię!

 

8 lutego (sobota), g. 19.00, Scena NCK

RENATA PRZEMYK  „Boogie Street”

Songi Leonarda Cohena, z polskimi tekstami w wykonaniu Renaty Przemyk angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Magdalena Celińska, Sylwia Lasok , Krzysztof Pająk, Grzegorz Palka, Sławek Puka, Piotr Wojtanowski.

bilety – 80 zł

 

14 lutego (piątek), g. 19.00, Scena NCK

PIOTR BAŁTROCZYK „Starość nie jest dla mięczaków”

Piotr Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Wiele jest spraw, które artystę interesują. Od budownictwa drewnianego na ukochanej Warmii, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu waszego ostatniego z nim spotkania.

bilety – 60 zł

 

15 lutego (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

KABARET SMILE  „Tu i teraz”

Artyści podczas występów wchodzą w interakcje z publicznością, dlatego każdy ich występ jest szczególny, wyjątkowy i niepowtarzalny, a kto raz obejrzał ich program nie będzie mógł doczekać się kolejnego spotkania.

bilety – 80 zł

 

16 lutego (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

IRENA SANTOR  „Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”

Pierwsza dama polskiej piosenki, uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy, w tym roku obchodzi diamentowy jubileusz artystycznej pracy. Na ten wyjątkowy koncert złożą się piosenki starannie na tę okazję wybrane przez Irenę Santor – utwory ważne, wpisujące się w jej życie, ale także w serca i wspomnienia publiczności. Usłyszymy znane przeboje, a także nowe utwory. Muzyczną podróż dopełnią opowieści i wspomnienia jubilatki.

Artystka wystąpi z zespołem muzycznym w składzie: Mariusz Dubrawski, Wojciech Ruciński, Grzegorz Poliszak.

bilety – 100/80 zł

 

23 lutego (niedziela), g. 16.00, 19.00, Scena NCK

KABARET POD WYRWIGROSZEM  „25 lat razem” – program jubileuszowy

Kabaret Pod Wyrwigroszem to grupa zasłużenie ciesząca się mianem jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów. Została założona w 1990 roku z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Zespół uzupełniają Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski oraz współpracujący z kabaretem Tomasz Olbratowski – dziennikarz i satyryk. Kabaret Pod Wyrwigroszem to wybuchowa mieszanka wielu gatunków teatralno-muzycznych.

bilety – 70 zł

08 06 2018 UL JEZUICKA LUBLIN SPEKTAKL PRZYBORA NA 102 MAGDA UMER I MUMIO FOT DOROTA AWIORKO

 

1 marca (niedziela), g. 16.00, Scena NCK
MAGDA UMER I MUMIO  „Przybora na 102”

spektakl w ramach Festiwalu MUMIO

Na scenie spotkają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremi Przybora, Magda Umer i Mumio. Będzie zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco. Teksty Przybory przeplatają się z szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, dla których udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Ta teatralno – muzyczna konwencja to strzał w dziesiątkę. Różnorodność, wewnętrzna harmonia, lekkość i radość.

słowa – Jeremi Przybora

muzyka – Jerzy Wasowski

wystąpią: Magda Umer, Jadwiga Basińska, Darek Basiński, Jacek Borusiński

zespół muzyków w składzie: Wojciech Borkowski, Maciej Szczyciński, Tomasz Drozdek

bilety – 80 zł

 

1 marca (niedziela), g. 20.00, Scena NCK

KTOŚ ZAPUKAŁ MI DO BUTA, CZYLI JUBILEUSZ 21 LAT MUMIO

spektakl w ramach Festiwalu MUMIO

Mija 21 lat Mumio na scenie i ekranie. Z tej okazji zapraszamy na bezprecedensowe wydarzenie – Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio to historia i specyfika zespołu w pigułce. Najlepsze sceny, pamiętne postaci, szalone improwizacje oraz to, czego jeszcze nikt nie widział na scenie i ekranie. Swoisty ekstrakt tego co najciekawsze w Mumio. Tak szalonego, nieprzewidywalnego i brawurowego spektaklu Mumio jeszcze nie było.

bilety – 80 zł

 

2 marca (poniedziałek), g. 18.00, Scena NCK

SŁONECZNA LINIA – Teatr Polonia

Fabuła dramatu oparta jest na konflikcie pary małżeńskiej, która próbuje rozwiązać skomplikowane psychologiczne węzły, zastałe blokady i niewybaczone urazy – tak dobrze znane każdemu z nas. Błyskotliwy humor, świetnie skonstruowane dialogi i porywający rytm składają się na niezwykły seans terapeutyczny: jak być szczęśliwym ze swoją żoną, mężem, partnerem i ze światem w ogóle.

reżyseria: Iwan Wyrypajew

obsada: Magdalena Boczarska, Borys Szyc

bilety – 150/120 zł

 

12 marca (czwartek), g. 17.30 i 20.30, Scena NCK

„Ucho Prezesa czyli SCHEDA” – Teatr 6.piętro

Twórcy internetowego hitu zdecydowali się na napisanie sztuki teatralnej z gatunku satyrycznej political fiction. Dobrze znani bohaterowie: wszystkowiedzący Prezes, jego wierny przyboczny Mariusz, oraz odwiedzający ich koledzy partyjni, a także przedstawiciele niezłomnej opozycji zjawią się w „królestwie” pani Basi, żeby zabrać widzów za niezbyt często odwiedzane kulisy władzy.

reżyseria – Tadeusz  Śliwa

obsada: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Izabela Dąbrowska, Paweł Koślik, Janusz Chabior, Krzysztof Dracz, Tomasz Sapryk, Lesław Żurek, Joanna Żółkowska, Jerzy Bończak, Tomasz Schimscheiner

bilety – 150/130 zł

 

14 marca (sobota), g. 19.00, Scena NCK

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet/ Wataha Drums/ Strojone

Spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury słowiańskiej. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska – Agnieszka Glińska i Marek „Smok” Rajss – za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

bilety – 90/80 zł

 

3 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK

JULIA PIETRUCHA – „Folk it!”

Julia Pietrucha od kilkunastu sezonów z sukcesem koncertuje w Polsce, zarażając publiczność swoją energią oraz wyjątkowymi piosenkami. Artystce będą na scenie towarzyszyli multiinstrumentaliści, z którymi od nowa zaaranżowała znane dotychczas utwory. Nie zabraknie także niespodzianek – nie tylko tych repertuarowych.

bilety – 90 zł

 

4 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK

KRÓL – „Nieumiarkowania”

Koncert, promujący najnowszą płytę Błażeja Króla, to kolejna próba skoku popowego undergroundu w objęcia alternatywnego mainstreamu. Kolejna – i najbardziej udana. Promujący ją utwór „Te smaki i zapachy” przez wiele tygodni królował na Liście Przebojów Trójki. Nowy album Króla roztacza aurę błogości przeradzającej się w niepokój i nerwowe podniecenie, które raz za razem uderza w tony kontemplacji.

zespół wystąpi w składzie: Błażej Król, Iwona Król, Thomas Fietz, Jan Migdal

bilety – 50 zł

 

23 kwietnia (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

PABLOPAVO I LUDZIKI Z NAPRAWDĘ DUŻYM ZESPOŁEM

Dyskotekowa muzyka – choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli ją sobie wyobrazić, albo zbudować. Na koncert składają się piosenki o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo. Artyści o płycie – Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.

bilety – 60 zł

 

3 maja (niedziela), Scena NCK

KONCERT DLA WOJTKA BELLONA

Majowy koncert pełen poetyckich pejzaży i dźwięku gitar.

Tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć intrygujący motyw i liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem oraz ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta.

prowadzenie: Zbigniew Grzyb

bilety – 60/50 zł

 

9 maja (sobota), g. 18.00, Scena NCK

O CO BIEGA? – Teatr Capitol

Jedna z najzabawniejszych farsa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo kto nagle pojawi się w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy. Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

reżyseria: Marcin Sławiński
kostiumy: Tomasz Jacyków
obsada: Stefan Pawłowski, Anna Czartoryska, Katarzyna Ptasińska, Viola Arlak, Dariusz Wieteska, Marcin Troński, Piotr Miazga, Maciej Damięcki, Wojciech Majchrzak.

bilety – 100 zł

 

10 maja (niedziela), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
KABARET HRABI  „ARIACI” – nowy program

Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec w najnowszym programie.

Badania dowodzą, że statystyczny Polak do opery idzie raz na 150 lat. Udając się na spektakl „Ariaci”, będą Państwo mieli to z głowy. Hrabi i Jakubiec udowadniają, że opera może być dla człowieka zrozumiała, pouczająca, wzruszająca, a nawet zabawna.

bilety – 80 zł

 

15 maja (piątek), g. 19.00, Scena NCK

RAZ DWA TRZY  „30 lat jak jeden koncert…”

Trzydzieści lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Od tego czasu Zespół konsekwentnie podąża własną drogą, jest wierny swoim pomysłom i estetyce, dzięki czemu cieszy się niesłabnącą sympatią fanów i życzliwością krytyków. Raz Dwa Trzy to kunsztownie skonstruowane teksty Adama Nowaka, bogactwo instrumentów, muzyczna fantazja, pasja i doskonałe aranżacje. I może dlatego te 30 lat minęło jak jeden koncert.

bilety – 100 zł

 

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

 

SCENA NCK DLA DZIECI:

27 stycznia – 9 lutego 2020 r., Scena NCK

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI

 

11 marca (środa), g. 10.00, Scena NCK
CALINECZKA – Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

 

 

A JUŻ PO WAKACJACH:

19 września

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU

 

26 września

IGOR HERBUT

 

9 października

KABARET HRABI

 

27 października

GRUPA MOCARTA

 

22 listopada

KABARET PARANIENORMALNI

PLACES WORTH YOUR TIME