MACIEJ BERNHARD – Jedna wystawa – trzy galerie

0

Od trzeciego października, przez miesiąc, będzie można w trzech Galeriach Nowohuckiego Centrum Kultury oglądać wystawę malarstwa Macieja Bernhardta – „Fotorealizm – cztery odsłony malarstwa”. O pracach artysty tak pisał prof. Franciszek Chmielewski: „W odróżnieniu od realizacji amerykańskiego hiperrealizmu, obrazy Bernhardta są nie tylko optycznymi „migawkami” realności, rejestrującymi coś przypadkowego i w gruncie rzeczy nieistotnego, lecz stanowią harmonijnie skomponowane, formalno-treściowe całości, których szlachetna materia, bogata struktura i złożona semantyka sprawiają, że mamy do czynienia z pierwszorzędnymi dziełami sztuki (…)”

Maciej Bernhardt urodził się w 1953 roku. W latach 1972-1977 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. W 1977 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem i od tego czasu prowadzi nieprzerwanie działalność artystyczną skupioną na kilku równolegle prowadzonych cyklach obejmujących szeroko pojęte spektrum malarstwa realistycznego.

Od 1990 roku do chwili obecnej wykonał kilkadziesiąt realizacji malarstwa monumentalnego oraz odbył szereg podróży studyjnych do Indii.

Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz ekspozycji zbiorowych prezentowanych w kraju i na terenie Niemiec, a także we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, na Węgrzech, w Grecji, Indiach, Czechach, Rumunii, Bułgarii.

Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, w zbiorach miejskich Darmstadt i Norymbergii oraz w Cleveland, jak również w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Holandii, Austrii, USA oraz w Polsce.

MACIEJ BERNHARDT „Fotorealizm – cztery odsłony malarstwa” – wystawa malarstwa

3 października – 3 listopada, Biała, Czarna i Złota Galeria CENTRUM

wernisaż wystawy – 3 października o g. 18.00 w Galerii Białej

wstęp wolny

 

PLACES WORTH YOUR TIME