MOCAK kupił Kossakówkę!

0

Prezydent Miasta Krakowa zakupił należącą kiedyś do rodziny Kossaków willę wraz z otaczającym ją ogrodem. Całość jest wpisana na listę zabytków. Po remoncie i adaptacji powstanie w tym miejscu oddział MOCAK-u. Przyszła ekspozycja obejmować będzie historię rodziny Kossaków oraz stałą wystawę historyczną, dotyczącą przemian kulturowych w sztuce, literaturze i muzyce.

Więcej informacji >>


8.1.2020 | Oprowadzanie kuratorskie po wystawie
II wojna światowa – dramat, symbol, trauma

W środę 8 stycznia o godz. 17 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma z udziałem kuratorki Martyny Sobczyk. Ekspozycja skupia się na kilku kwestiach, które szczególnie mocno odcisnęły się w świadomości Polaków. Na wystawie prezentujemy prace 39 artystów.

Nie obowiązują zapisy. Udział w cenie biletu wstępu.

Więcej informacji >>


11.1.2020 | Dyskusyjny Klub Czytelniczy
Sztuka Opowieści
#6. Dom z dwiema wieżami

Biblioteka MOCAK-u powraca w 2020 roku z Dyskusyjnym Klubem Czytelniczym! W ciągu trzech miesięcy skupimy się na książkach tematycznie powiązanych z aktualnymi wystawami: II wojna światowa – dramat, symbol, trauma oraz Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz Wiesława Dymnego.

W sobotę 11 stycznia o godz. 18 zapraszamy do dyskusji o publikacji Dom z dwiema wieżami Macieja Zaremby Bielawskiego w przekładzie Mariusza Kalinowskiego (Wydawnictwo Karakter). Wstęp 1 zł. Nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji >>


12.1.2020 | Warsztaty dla dzieci Kształty natury

W niedzielę 12 stycznia 2020 o godz. 12 zapraszamy dzieci w wieku 6–10 lat wraz z opiekunami na warsztaty plastyczne inspirowane dziełami rzeźbiarza Guida Casaretta. Uczestnicy zwiedzą wystawę artysty Duchy materii, a następnie będą mogły spróbować własnych sił w twórczych działaniach nawiązujących do technik i prac z wystawy.

Liczba miejsc ograniczona. Wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Więcej informacji >>


16.1.2020 | O marzeniach żołnierzy na wojnie
wykład prof. Jana M. Piskorskiego

W czwartek 16 stycznia o godz. 18 MOCAK zaprasza na wykład profesora Jana M. Piskorskiego o barbarzyństwie wojny: gwałtach, brutalnych zachowaniach żołnierzy w kryzysowych sytuacjach, ale także o romantycznych marzeniach, kontrastujących z okrucieństwem.

Wykład jest studium przypadku popartym fragmentami dzienników i wspomnień żołnierzy. Z uwagi na ich treść jest przeznaczony dla osób powyżej 16. roku życia. Wydarzenie towarzyszy wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma. Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej MOCAK-u. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp: 1 zł.

Więcej informacji >>


Oprowadzania po wystawach

Przypominam także o oprowadzaniach w językach obcych. W styczniu zapraszamy na:

19.1.2020, godz. 17 – oprowadzanie w j. rosyjskim po wystawach: Guido Casaretto Duchy materii, Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz, Shinji Ogawa Wchodzę w każdą rzeczywistość oraz Mikołaj Smoczyński Ekspozycja prywatna;
25.1.2020, godz. 17 – oprowadzanie w j. angielskim po wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma.

Więcej informacji >>

PLACES WORTH YOUR TIME