Muzeum u Ciebie, czyli autobus MOCAK-u | Filmowe piątki w MOCAK-u | Warsztaty „Po prostu sztuka”

0

MOCAK przyjeżdża do swoich odbiorców!
Ze sztuką życie jest lepsze!

Ponieważ nie wszyscy mogą odwiedzać Muzeum, więc postanowiliśmy zorganizować Kolekcję Wizytującą. Przerobiliśmy autobus na salę wystawową. Również jego stronę zewnętrzną potraktowaliśmy jak ścianę ekspozycyjną. Pokazujemy fotografie, wideo oraz niewielkie instalacje, aranżowane przez artystów w gablotach. Każdej prezentacji na miejscu towarzyszyć będą warsztaty oraz zajęcia edukacyjne.

Kolekcja Wizytująca prezentuje 28 artystów z Polski i zagranicy.

Nasz objazd rozpoczynamy od Małopolski. Program wyjazdowy autobusu koordynuje Dział Wiedzy o Sztuce MOCAK-u. Osoby i instytucje chcące zaprosić do swojej miejscowości muzealny autobus prosimy o zgłoszenia z miesięcznym wyprzedzeniem drogą e-mailową (edukacja@mocak.pl) w celu uzgodnienia szczegółów.

Inauguracja autobusu odbędzie się 14 lipca 2019 roku na na Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie.

Więcej informacji >>


Przez całe wakacje zapraszamy do MOCAK-u na filmowe piątki, na które składają się seanse filmowe On Art – Festiwalu Kina i Sztuki oraz plenerowe kino letnie.

Filmy festiwalowe w pogrupowanych blokach tematycznych prezentowane będą w każdy piątek od 12 lipca do 30 sierpnia w sali audiowizualnej. Pokazy odbywają się przez cały dzień w godzinach otwarcia Muzeum (11–19).

Seanse kina letniego towarzyszą wystawie Natura w sztuce.

Przed wieczornymi seansami kina letniego w MOCAK-u razem z Fundacją WWF Polska zapraszamy na projekcje filmu Nonoy i morski potwór. Stworzony w ramach projektu Fish Forward film prezentowany będzie w każdy piątek od 12 lipca do 30 sierpnia.

Harmonogram seansów filmowych On Art >>

Harmonogram seansów kina letniego >>


W sobotę 13 lipca o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Mirosława Bałki w ramach projektu Po prostu sztuka.

Na spotkaniu obejrzymy wspólnie pracę 7+1 z Kolekcji MOCAK-u. Zastanowimy się nad jej znaczeniem oraz materiałami, z których została wykonana. Analizując faktury, techniki i kształty, poznamy dzieło od nietypowej strony. W części warsztatowej uczestnicy wykonają prace plastyczne inspirowane twórczością artysty.

Zajęcia będą dostosowane do potrzeb odbiorców z niepełnosprawnością intelektualną – zapraszamy wszystkich chętnych.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji o projekcie >>


Ponadto w najbliższą sobotę 13 lipca:

• o godzinie 18 Biblioteka MOCAK-u zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Książka, o której będziemy rozmawiać, to O pięknie Zadie Smith w przekładzie Zbigniewa Batki (Znak, Kraków 2011). Lektura jest dostępna w Bibliotece MOCAK-u.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece MOCAK-u.
Wstęp 1 zł. Nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji >>

• o godzinie 20 MOCAK i Urząd Miasta Krakowa zapraszają do podcieni Muzeum na koncert zespołu Amalia Obrębowska Quartet. Wydarzenie odbywa się w ramach Nocy Jazzu – części projektu Krakowskie Noce.

Występują:
Amalia Obrębowska – skrzypce
Michał Jakubczak – pianino
Piotr Narajowski – kontrabas
Michał Szeligowski – perkusja

Wstęp wolny.

Więcej informacji o projekcie >>

PLACES WORTH YOUR TIME