„Muzyczne Opowiastki”, czyli powitanie wiosny z młodymi melomanami

0

Po kilkumiesięcznej przerwie w kontaktach z melomanami z grupy przedszkolnej i wczesnoszkolnej, Filharmonia Krakowska inauguruje nowy cykl koncertów zatytułowany „Muzyczne Opowiastki”, przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Początek nowej serii spotkań  już w najbliższą niedzielę, 21 marca 2021 roku o godz. 10.00, powtórka o godz. 12.00.

„Muzyczne Opowiastki” to okazja, żeby posłuchać pięknej muzyki klasycznej w specjalnie dobranych kameralnych, czyli niewielkich składach. Owa kameralność sprawi także, że młodzi słuchacze będą mieli okazję lepiej poznać instrumenty muzyczne, którym czasem trudno się przyjrzeć w dużym orkiestrowym zespole.

Każdy koncert poświęcony będzie wyjątkowemu tematowi. W marcu, podczas pierwszych spotkań (21.03.2021 o godz. 10 i 12) zatytułowanych „Opowieści jaskółki”, wystąpią flecistka Maria Gromińska, Jan Cielecki grający na klarnecie i saksofonach oraz pianistka Emilia Bernacka, którzy dźwiękami swoich instrumentów przedstawią śpiew ptaków i pierwsze odgłosy wiosny. W kwietniu nastrój pałacowej sali balowej zapewnią nam instrumenty z dawnych epok – klawesyn, viole i obój barokowy. W maju oczywiście myślimy z miłością o naszych kochanych mamach – to dla nich spod smyczków skrzypiec i altówki popłyną romantyczne i śpiewne melodie. U progu wakacji, z okazji  Dnia Ojca, planujemy wycieczkę do kina – dzięki waltorniom i instrumentom o niskich i głębokich brzmieniach przeniesiemy się bowiem w świat muzyki filmowej.
Koncerty prowadzić będzie znana zapewne części naszych młodych melomanów z cyklu Musica-ars amanda i Koncertów Edukacyjnych sopranistka – Joanna Trafas. 


Terminy koncertów:
„Opowieści jaskółki” (21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny)
21 marca, niedziela, godz. 10:00 i 12:00, sala koncertowa Filharmonii Krakowskiej

„Wiosenny bal” (29 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Tańca)
25 kwietnia, niedziela, godz. 10:00 i 12:00, sala koncertowa Filharmonii Krakowskiej

„Kwiaty dla mamy”(26 maja – Dzień Matki)
23 maja, niedziela, godz. 10:00 i 12:00, sala koncertowa Filharmonii Krakowskiej

„Wycieczka z tatą” (23 czerwca – Dzień Ojca)
20 czerwca, niedziela, godz. 10:00 i 12:00, sala koncertowa Filharmonii Krakowskiej

 

Cena pojedynczego biletu: 20 zł
Bilet należy kupić zarówno dla dziecka, jak i dla opiekuna.
Sprzedaż biletów prowadzona w kasie Fillharmonii oraz online.

 

PLACES WORTH YOUR TIME