Nie przegap w MOCAK-u!

0

16.1.2020 | O marzeniach żołnierzy na wojnie
wykład prof. Jana M. Piskorskiego

W czwartek 16 stycznia o godzinie 18 zapraszamy na wykład prof. Jana M. Piskorskiego o – niestety nadal fascynującym wielu – barbarzyństwie wojny. Historyk podejmie temat marzeń, gwałtów oraz zachowań żołnierzy i żołnierek w sytuacjach kryzysowych

Wykład jest studium przypadku popartym fragmentami dzienników i wspomnień żołnierzy. Z uwagi na ich treść jest przeznaczony dla osób powyżej 16. roku życia.

Wydarzenie towarzyszy wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma. Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej MOCAK-u. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp: 1 zł.

Więcej informacji tutaj..


18.1.2020 | Aktywne czytanie. Feralne urodziny ze Skarpetką

W sobotę 18 stycznia o godzinie 12 zapraszamy dzieci do ósmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Feralne urodziny ze Skarpetką napisanej oraz zilustrowanej przez Benjamina Chauda, w tłumaczeniu Katarzyny Skalskiej (Wydawnictwo Zakamarki).

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.
* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł

Więcej informacji tutaj.


8.2.2020 | Dyskusyjny Klub Czytelniczy Sztuka Opowieści #7. Matki i córki

W sobotę 8 lutego o godz. 18 zapraszamy do dyskusji o publikacji Matki i córki autorstwa Ałbeny Grabowskiej (Wydawnictwo Marginesy, Warszawa 2019).

Wstęp 1 zł. Nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji tutaj..


Pół na pół. Rozmowy i artystyczne wyzwania

Projekt edukacyjno-artystyczny Pół na pół. Rozmowy i wyzwania artystyczne to cykl trzech spotkań warsztatowych dla młodzieży i dorosłych będących próbą połączenia celów edukacyjnych z twórczym potencjałem partycypacyjnej pracy.

Punktem wyjścia do rozważań będą wybrane prace z Kolekcji MOCAK-u:
• Jarosław Kozłowski, bez tytułu, z cyklu Miękkie zabezpieczenie, 2000;
• Mikołaj Smoczyński, bez tytułu, z cyklu The Secret Performance, 1983;
• Maria Michałowska, 7 kartek z kalendarza, 1972.

Z materiałów powstałych na poszczególnych zajęciach powstaną scenografie, które zostaną uwiecznione na zakomponowanej fotografii. Zdjęcia będą podsumowaniem spotkań uczestników i ich współpracy.

Wstęp: 1 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek w godzinach 9–16) lub e-mailową: edukacja@mocak.pl.

Nadchodzące spotkania:
• 1.2.2020, sobota, godz. 12 – Części całości. Na podstawie pracy Jarosława Kozłowskiego bez tytułu z cyklu Miękkie zabezpieczenie, 2000.
• 29.2.2020, sobota, godz. 12 – Najgłębsza z warstw. Na podstawie pracy Mikołaja Smoczyńskiego bez tytułu z cyklu The Secret Performance, 1983.
• 28.3.2020, sobota, godz. 12 – Raz w roku. Na podstawie pracy Marii Michałowskiej

Więcej informacji tutaj.


Czwartki z Kolekcją. Artūras Raila

W styczniu oraz w lutym, w ramach projektu Czwartki z Kolekcją, pokazujemy pracę Artūrasa Raili Pod flagą. To druga odsłona Czwartków z Kolekcją, która towarzyszy wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma.

Pokazy odbywają się przez cały dzień w godzinach otwarcia Muzeum (11–19). W czwartek wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest darmowy.

Więcej informacji tutaj.

PLACES WORTH YOUR TIME