Noc Jazzu w MOCAK-u | Warsztaty Po prostu sztuka

0

w sobotę 13 lipca o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Mirosława Bałki w ramach projektu Po prostu sztuka.

Na spotkaniu obejrzymy wspólnie pracę 7+1 z Kolekcji MOCAK-u. Zastanowimy się nad jej znaczeniem oraz materiałami, z których została wykonana. Analizując faktury, techniki i kształty, poznamy dzieło od nietypowej strony. W części warsztatowej uczestnicy wykonają prace plastyczne inspirowane twórczością artysty.

Zajęcia będą dostosowane do potrzeb odbiorców z niepełnosprawnością intelektualną – zapraszamy wszystkich chętnych.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Więcej informacji o projekcie >>

 

W sobotę 13 lipca o godzinie 18 Biblioteka MOCAK-u zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Książka, o której będziemy rozmawiać, to O pięknie Zadie Smith w przekładzie Zbigniewa Batki (Znak, Kraków 2011). Lektura jest dostępna w Bibliotece MOCAK-u.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece MOCAK-u.
Wstęp 1 zł. Nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji >>

 

W sobotę 13 lipca o godzinie 20 MOCAK i Urząd Miasta Krakowa zapraszają do podcieni Muzeum na koncert zespołu Amalia Obrębowska Quartet. Wydarzenie odbywa się w ramach Nocy Jazzu – części projektu Krakowskie Noce.

Występują:
Amalia Obrębowska – skrzypce
Michał Jakubczak – pianino
Piotr Narajowski – kontrabas
Michał Szeligowski – perkusja

Wstęp wolny.

Więcej informacji o projekcie >>

 

W okresie letnim w przestrzeni wokół MOCAK-u Leszek „Hefi” Wiśniowski realizuje instalację dźwiękową Sound of MOCAK Summer 2019. Artysta, improwizując na klarnecie basowym, korzystając głównie z niskiego rejestru instrumentu i multifonów (wydobywanie z instrumentów dętych dwóch lub więcej dźwięków równocześnie), dopełnia audialny pejzaż Muzeum. W zamierzeniach praca ma stanowić zatopione w estetyce muzyki współczesnej tło, rezonujące z architekturą, osobami zwiedzającymi MOCAK i naturalnymi dźwiękami otoczenia. Projekt realizowany jest między 5 lipca a 23 września 2019 roku (konkretne dni ani godziny nie są wyznaczone).

Więcej informacji >>

PLACES WORTH YOUR TIME