NOC MUZEÓW 2018 W MUZEUM TATRZAŃSKIM

0

19 maja 2018 (sobota) godz. 20.00 – 24.00

Eksponat niespodzianka w zbiorach muzealnych – zapraszamy serdecznie do obejrzenia eksponatów, które do tej pory nie ujrzały jeszcze światła dziennego, a będą prezentowane tylko podczas Nocy Muzeów w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, w Galerii Władysława Hasiora, Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza oraz w Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba.

Startujemy o godzinie 20 (z wyjątkiem dzieci, dla których wydarzenia rozpoczną się już o godz. 16.00). Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem. Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego będą tego dnia czynne w godzinach 20.00-24.00. Wstęp bezpłatny (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego).

Do zobaczenia!

Wszystkie zakopiańskie filie Muzeum Tatrzańskiego oraz Dwór w Łopusznej

PROGRAM

Wystawa plenerowa na dolnych Krupówkach przy Cukierni Samanta

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Świat do góry nogami, czyli spacer z nietoperzami, godz. 19.30

Oprowadzanie po wystawie etnograficznej, historycznej i przyrodniczej, godz. 21.00

Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, ul. Kościeliska 18

Okiem eksperta – zwiedzanie zakamarków pierwszej willi w stylu zakopiańskim. Prezentacja książki „Nie tylko Witkiewiczowie” oraz spotkanie z autorką Elżbietą Witkiewicz-Schiele, godz. 21.00

Galeria Władysława Hasiora

Sprowokuj wyobraźnię – warsztaty dla rodzin z dziećmi, godz. 18.00

Skala dziwności – wernisaż wystawy poplenerowej studentów Akademii Sztuki w Szczecinie i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, godz. 20.00

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 23.00

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Koziołek Matołek – bajki z projektora, godz. 16:00

Zwiedzanie z przewodnikiem godz. 20.00

Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje, Droga do Rojów 6

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 23.00

Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, Zamoyskiego 25

Performens w wykonaniu Bogusława Bachorczyka i Zofii Chyc Magdzin pt. „Zszywanie Światów”, godz. 18.00

Zwiedzanie z przewodnikiem, godz. 22.00

NIE TAKI DWÓR STRASZNY

NOC MUZEÓW W DWORZE W ŁOPUSZNEJ

Muzeum Tatrzańskie oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej serdecznie zapraszają mieszkańców Łopusznej, gminy Nowy Targ oraz turystów do wzięcia udziału w wydarzeniu Nie taki Dwór straszny, organizowanym w ramach Nocy Muzeów 2018 dnia 19 maja (w sobotę) w Dworze w Łopusznej.

Program:

Godz. 14.00 – 16.50 rodzinny quiz, którego rozwiązanie potrwa ok. 30 min. Zespoły składające się z co najmniej 2 osób mogą zacząć wykonywać quiz po uprzedniej rejestracji.

Godz. 17.00 opowieść o zwyczajach zielonoświątkowych na Podhalu i o historii Dworu oraz prezentacja wybranych podań ludowych z niepublikowanej XIX-wiecznej monografii Łopusznej.

Godz. 18.20 zwiedzanie Dworu z przewodnikiem

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny (w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego). Dla uczestników quizu przewidziane są nagrody. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą długopisów, potrzebnych do wypełniania karty zadań.

PLACES WORTH YOUR TIME