Noc Muzeów w MOCAK-u

0

w piątek 17 maja zapraszamy na Noc Muzeów do MOCAK-u! Zwiedzający będą mogli zobaczyć wszystkie wystawy oraz wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych specjalnie z tej okazji. Przypominamy, że Muzeum w tym dniu nie będzie czynne w normalnych godzinach. Zapraszamy od 18 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycję o godzinie 0.30.

Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbywa się pod hasłem NATURA-lnie. Tym bardziej zachęcamy wszystkich do odwiedzenia MOCAK-u, gdzie prezentujemy obecnie ekspozycję Natura w sztuce. Wszystkie aktualne wystawy >> Zapraszamy także do Biblioteki MOCAK-u oraz Archiwum.

Wstęp 1 zł. Zwiedzający wraz z biletem otrzymają pamiątkową monetę XVI Noc Muzeów w Krakowie.

W hallu głównym znajdzie się stoisko Poczty Polskiej, gdzie dostępne będą kartki pocztowe wraz z okolicznościowym znaczkiem i stemplem. MOCAK jak co roku specjalnie na tę okazję przygotował też gadżet, który będzie można zdobyć między innymi podczas warsztatów i konkursów.

Szczegółowy program wydarzenia >>

W sobotę 18 maja przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów pod hasłem „Muzea jako centrum kultury: przyszłość tradycji”. Tego dnia będziemy dla Was otwarci od godziny 12. W MOCAK-u rozpoczynamy świętowanie już w piątek podczas krakowskiej Nocy Muzeów. Serdecznie zapraszamy!

W czwartek 16 maja o godzinie 20.30 MOCAK oraz Związek Kompozytorów Polskich zapraszają na koncert Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie Koktajl elektroniczny, który odbędzie się w ramach 31. Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji >>

We wtorek 21 maja w godzinach 17–19 MOCAK, Collaborate Kraków oraz Sokrates Cafe Kraków zapraszają na kolejną odsłonę Art Café. Spotkania w ramach tego cyklu opierają się na dyskusji w niewielkich grupach, dla której kontekstem są własne doświadczenia uczestników oraz emocje, jakie wzbudzają w nich prezentowane na wystawach prace. Nad przebiegiem zwiedzania czuwają moderatorzy przydzieleni do każdej z grup.

Wstęp 1 zł. Spotykamy się o 17 koło recepcji w głównym budynku Muzeum. O 18 będzie można dołączyć do którejś z grup w ramach drugiej części dyskusji.

Spotkanie będzie prowadzone w grupach w językach polskim, angielskim, hiszpańskim i ukraińskim. Części wspólne będą prowadzone w języku angielskim, a w razie potrzeby tłumaczone.

Materiały prasowe >>

W czwartek 23 maja o godzinie 18 zapraszamy na wykład dr. Piotra Klepackiego, towarzyszący wystawie Natura w sztuce.

Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się historii roślin we wnętrzach mieszkalnych i biurowych. Jak dobór roślin zmieniał się z czasem? W jakim stopniu zależał od przynależności do klasy społecznej? Co dzisiaj mówią o nas rośliny, którymi się otaczamy? Jakie wartości przypisujemy domowym kwiatom, jak dzisiejsze mody pomagają nam zaspokajać nasze pragnienie harmonii z naturą? I wreszcie – czy rośliny faktycznie walczą ze smogiem w naszym mieszkaniu? Odpowiedzi na te i inne pytania spróbuje sformułować dr Piotr Klepacki.

Wstęp 1 zł. Nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji >>

PLACES WORTH YOUR TIME