Nowa międzynarodowa linia FlixBusa: z Krakowa bezpośrednio do Rotterdamu

0

FlixBus Polska uruchamia nową linię międzynarodową, dzięki której z Krakowa można dojechać bezpośrednio m.in. do Pragi, Norymbergi, Brukseli i Rotterdamu. Do siatki połączeń operatora dołącza aż 8 miast, w tym m.in. Rotterdam, Antwerpia i Frankfurt n. Menem. Linia startuje już dziś, a bilety są dostępne na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży.

Trasa linii N1310 prezentuje się następująco:

Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Tarnów – Kraków – Katowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Ostrawa – Ołomuniec – Praga – Norymberga – Furth – Erlangen – Frankfurt n. Menem – Moguncja – Koblencja – Akwizgran – Bruksela – Antwerpia – Rotterdam

Nowe połączenie FlixBusa do Rotterdamu to przede wszystkim nowe możliwości podróży do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii. Dodatkowo, dzięki nowej linii mieszkańcy Krakowa zyskają więcej bezpośrednich połączeń m.in. do Przemyśla, Tarnowa i Katowic – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Autobus z Krakowa kursował będzie 5 razy w tygodniu, od środy do niedzieli o godz. 20:30. Bilety na wszystkie połączenia są już dostępne w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej FlixBus oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży. W Krakowie bilety na podróż FlixBusem można kupić m.in. w punktach: Dworzec Autobusowy MDA (ul. Bosacka 18) oraz Skarpa Travel (ul. Dietla 50).

FlixBus w Polsce i na świecie

Dzięki uruchomionym w ostatnich tygodniach połączeniom, autobusy FlixBus Polska kursują już do ponad 200 miast. Ostatnie miesiące to również dynamiczny globalny rozwój FlixMobility, spółki matki marki FlixBus. Firma zapowiedziała między innymi osiągnięcie 100% neutralności dla środowiska do 2030 roku. Jednym z pierwszych kroków w tym kierunku mają być testy autobusów dalekobieżnych zasilanych ogniwami wodorowymi. Co więcej, w czerwcu br. FlixBus oficjalnie rozpoczął działalność na rynku ukraińskim, a w październiku ogłosił start operacji w Turcji oraz uruchomienie marki FlixTrain w Szwecji. W kolejnych miesiącach spółka zapowiada ekspansję w Ameryce Południowej i Azji, a także zbudowanie kompleksowej platformy z usługami transportowymi dla osób szukających przejazdów w przystępnej cenie, rozwijając swoje marki FlixBus, FlixTrain, FlixCharter, a wkrótce również FlixCar.

O FlixMobility

FlixMobility to operator połączeń, oferujący nowoczesne opcje wygodnych, przystępnych cenowo i przyjaznych środowisku podróży za pośrednictwem autobusów FlixBus, pociągów FlixTrain oraz usługi FlixCharter. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu i innowacyjnej technologii, start-up szybko stworzył największą europejską siatkę długodystansowych połączeń autobusowych, uruchomił pierwszy zielony dalekobieżny pociąg w 2018 oraz w pełni elektryczne autobusy w Niemczech i we Francji. Od 2013 FlixMobility zmieniło sposób podróżowania ponad 100 milionów pasażerów, a spółka stworzyła tysiące nowych miejsc pracy w branży przewozowej. W 2018, FlixBus wystartował w USA, wprowadzając nową alternatywę dla podróżowania po Stanach Zjednoczonych.

PLACES WORTH YOUR TIME