Nowości wydawnicze | Opera Rara w MOCAK-u

0

Katalog Guido Casaretto. Duchy materii

Ukazał się katalog wystawy Guida Casaretta Duchy materii. Oprócz dokumentacji fotograficznej prac publikacja zawiera wywiad z artystą, a także eseje omawiające różne aspekty jego sztuki. Dotyczą one między innymi tworzenia iluzji oraz relacji między przedmiotem realnym a jego symulacją.

Katalog wydany w związku z wystawą: Guido Casaretto Duchy materii

Więcej informacji tutaj.


Opera Rara w MOCAK-u

Przypominamy, że 7, 10, 11, 13 lutego o godzinie 19.30 MOCAK, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Capella Cracoviensis i Miasto Kraków zapraszają na operę Il ballo delle ingrate autorstwa Claudia Monteverdiego w reżyserii Magdy Szpecht.

Spektakl odbędzie się w przestrzeni wystawienniczej Muzeum w ramach festiwalu Opera Rara.

Więcej informacji tutaj.


Dyskusyjny Klub Czytelniczy Sztuka Opowieści #8. Dymny. Życie z diabłami i aniołami

W sobotę 22 lutego o godzinie 18 zapraszamy do dyskusji o publikacji Dymny. Życie z diabłami i aniołami autorstwa Moniki Wąs (Wydawnictwo Znak, 2016). Biografia artysty nadaje szerszy kontekst trwającej w Muzeum wystawie Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz.

Więcej informacji tutaj.


Najbliższe oprowadzania po wystawach

W niedzielę 23 lutego o godzinie 17 zapraszamy na oprowadzanie w języku angielskim. Wspólnie przyjrzymy się różnym postawom twórczym, zwiedzając wystawy:
Guido Casaretto Duchy materii
Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz
Shinji Ogawa Wchodzę w każdą rzeczywistość
Mikołaj Smoczyński Ekspozycja prywatna

W sobotę 29 lutego o godzinie 17 zapraszamy na oprowadzanie w języku hiszpańskim po wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma.

W niedzielę 1 oraz 15 marca o godzinie 11 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie II wojna światowa – dramat, symbol, trauma, a następnie spacer po dawnym getcie krakowskim.

PLACES WORTH YOUR TIME