Opera Rara w MOCAK-u

0

6, 8 i 10 lutego MOCAK i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na operę autorstwa Philipa Glassa w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Spektakl A Madrigal Opera odbędzie się w przestrzeni wystawienniczej Muzeum w ramach festiwalu Opera Rara.

„A Madrigal Opera to muzyka teatralna – ascetyczna i abstrakcyjna, z założenia pozbawiona jakiegokolwiek przekazu werbalnego, tak by pozostawić reżyserowi i pozostałym twórcom całkowitą wolność tworzenia kształtu scenicznego i wprowadzania dowolnych tekstów. To zarazem inkantacyjny rytuał, którego transowość rodzi się z zapętlania i transformacji struktur muzycznych. W inscenizacji wyreżyserowanej przez Krzysztofa Garbaczewskiego na Festiwalu Opera Rara w 2017 roku ta antyopera realizowana jest jako analogiczny proces z udziałem sześciorga tancerzy-aktorów. Transformacje brył, z których wyłaniają się kształty istot ludzkich, tworzą wielowymiarowe siatki relacji. To wspólnotowe i indywidualne odkrywanie zanurzonych w teraźniejszości procesów narodzin i ewolucji, bliskości i ciągłego wyzwalania się teraz dzieje się na nowo, w nowym czasie i nowych konfiguracjach” [z materiałów prasowych Krakowskiego Biura Festiwalowego].

Więcej informacji >>

Od 12 lutego do 26 marca, w ramach kolejnej edycji projektu Wtorki z Kolekcją, prezentujemy również pracę Shahara Marcusa Homecoming Artist (Dresden).

Homecoming Artist (Dresden) to kolejna praca Shahara Marcusa w Kolekcji MOCAK-u, która ironicznie odnosi się do świata sztuki. Wcześniejszą, zatytułowaną Kurator, można oglądać w przestrzeni kolekcyjnej na poziomie -1.

Wideo Homecoming Artist (Dresden) jest najnowszym nabytkiem kolekcyjnym, pozyskanym w grudniu 2018 roku.

Więcej informacji>>

www.mocak.pl

PLACES WORTH YOUR TIME