Osiedleni. Teatralne Światowid. Rocznik Muzeum PRL – u (nr 5)

0

SPOTKANIE PROMUJĄCE WYDAWNICTWA
Osiedleni. Teatralne
Światowid. Rocznik Muzeum PRL – u  (nr 5)

13 MARCA 2019 R., GODZ. 18.00
MUZEUM NOWEJ HUTY
OS. CENTRUM E 1, KRAKÓW

Na kolejnym spotkaniu z cyklu Salon Książki Krakowskiej przedstawimy Państwu katalog wystawy Osiedleni. Teatralne, prezentowanej w oddziale Dzieje Nowej Huty na os. Słonecznym 16.
Co mieszczą w sobie nowohuckie osiedla? Jak funkcjonuje ten najmniejszy organizm urbanistyczny – jednostka sąsiedzka? Czy tworzą swoją historię?
Próbujemy na te pytania odpowiedzieć na przykładzie osiedla Teatralnego, interesującego pod względem architektury i urbanistyki, ale także jego społeczności i polityki.
Osiedleni. Teatralne to fascynujące dziedzictwo historyczne Nowej Huty i zarazem sentymentalna opowieść o wzajemnych relacjach sąsiedzkich, poczucia przynależności do społeczności osiedlowej, jak i samego miejsca – osiedla Teatralnego. Wystawa będzie eksponowana do 24 marca 2019.

Drugie z prezentowanych wydawnictw to Światowid. Rocznik Muzeum PRL-u  (nr 5).
W publikacji znajdziemy podsumowanie działalności Muzeum PRL-u i oddziału Dzieje Nowej Huty, które od 1 marca 2019 roku stanowią jedno muzeum – Muzeum Nowej Huty, z siedzibą w dawnym kinie Światowid.
W trakcie spotkania autorki przybliżą tematykę sposobu przedstawiania komunizmu w polskich muzeach historycznych, społeczno-ekonomicznych wartości socjalistycznego dziedzictwa Nowej Huty oraz kwestie projektowe Centrum Administracyjnego Huty im. Lenina

W spotkaniu wezmą udział:
dr Dominika Hołuj (UEK)
dr hab. Anna Ziębińska-Witek
(UMCS)
Magdalena Smaga
(MHK)

Podczas spotkania publikacje będą sprzedawane z 50% rabatem
WSTĘP WOLNY

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

PLACES WORTH YOUR TIME