PAMIĘTAJ Z NAMI

0

PAMIĘTAJ Z NAMI
12-13 KWIETNIA 2019

Pamiętaj z nami to święto oddziałów Trasy Pamięci Muzeum Krakowa, którą tworzą Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska oraz Miejsce Pamięci KL Plaszow.  W programie tegorocznej edycji przygotowaliśmy m.in. spacery z przewodnikami po terenie Miejsca Pamięci KL Plaszow oraz obszarze byłego getta, kuratorskie oprowadzania po wystawach w oddziałach tworzących Trasę Pamięci, wykład prof. dr. hab. Eugeniusza Cezarego Króla (ASP Warszawa) Propaganda Trzeciej Rzeszy wobec ludności okupowanych ziem polskich (1939–1945)wraz z komentarzem do fragmentów dokumentu Niedokończony film (1942 r.), spacer z pokazem najciekawszych znalezisk archeologicznych z terenu KL Plaszow, warsztaty plastyczne dla dzieci, warsztaty kulinarne Kuchnia w czasach okupacji na pl. Bohaterów Getta oraz Bieg „Pamiętaj z Nami”. Na zakończenie zapraszamy na koncert Joanny Słowińskiej Wczoraj wolność mi dali.

Fot. Andrzej Janikowski/Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

W czasie wydarzenia będzie można oddać krew w mobilnej stacji krwiodawstwa.

Wydarzeniem, które wyzwala najwięcej energii jest Bieg „Pamiętaj z Nami„. W tym roku pobiegnie z nami 1200 osób na 5-kilometrowej trasie!

Uczestnicy wydarzenia, będą mieli okazję wesprzeć datkami do puszek kwestarskich akcję pomocy ofiarom wojny w Jemenie, do czego gorąco zachęcamy razem z Polską Akcją Humanitarną.

Rezerwacja na poszczególne wydarzenia: info@mhk.pl.

Z wyjątkiem Biegu udział we wszystkich wydarzeniach Pamiętaj z Nami 2019 jest bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się w załączniku i pod linkiem: https://www.muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/pamietaj-z-nami-2019

Wydarzenie otrzymało wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://bit.ly/2UgmRw8

PLACES WORTH YOUR TIME