Październik w MOCAK-u

0

już niebawem rozpoczynamy nowy sezon wystawienniczy w MOCAK-u!
24 października otwieramy wystawy:

II wojna światowa – dramat, symbol, trauma
Guido Casaretto Duchy materii
Wymazać hańbę! Artyści z kolekcji Sachsenhausen
Wiesław Dymny Jestem ranny człowiek. Pisarz, aktor, malarz
Shinji Ogawa Wchodzę w każdą rzeczywistość
Mikołaj Smoczyński Ekspozycja prywatna


Art Café. Otwarta dyskusja o sztuce

W sobotę 5 października, o godzinie 17 wraz Sokrates Cafe Kraków oraz Collaborate Kraków zapraszamy na kolejną odsłonę rozmów o sztuce dla każdego – Art Café.

Wstęp 1 zł. Spotykamy się o godzinie 17 w holu Muzeum, a następnie zapraszamy na podsumowanie do Biblioteki MOCAK-u, czynnej w tym dniu do godziny 22 w ramach Nocy Bibliotek.

Więcej informacji o wydarzeniu


Warsztaty Po prostu sztuka. Małgorzata Markiewicz

W sobotę 12 października, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne z udziałem Małgorzaty Markiewicz, inspirowane jej pracą TO z Kolekcji MOCAK-u w ramach projektu Po prostu sztuka.

Bardzo osobisty, często także rodzinny charakter twórczości artystki stanie się inspiracją do działań twórczych uczestników zajęć.

Warsztaty będą dostosowane do potrzeb odbiorców z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji o wydarzeniu


Lista. Dziennik 2005. Spotkanie z Andą Rottenberg

We wtorek 22 października, o godzinie 18 wraz z Wydawnictwem Krytyki Politycznej zapraszamy na spotkanie poświęcone książce Andy Rottenberg Lista. Dziennik 2005. W rozmowie wezmą udział autorka oraz Maria Anna Potocka. Fragmenty książki przeczyta Monika Niemczyk. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Conrada 2019.

Podczas spotkania książkę będzie można kupić w promocyjnej cenie.

Na początku roku 2005 Polską wstrząsnęła lista. Medialne show, podejrzenia i święte oburzenie mieszało się z kolejnymi sensacjami na temat tego, kto rzekomo „donosił”. Anda Rottenberg przedstawia w tej książce zapis sześciu miesięcy swojego życia z listą, od momentu jej ogłoszenia do dnia, w którym uzyskała status pokrzywdzonej. Warszawa, Wawer, Kraków i Paryż. Bliska emerytura i kolejne angaże. Wir pracy i chwila na refleksję. Błyskotliwe obserwacje dnia codziennego słynna polska kuratorka przeplata z ostrymi komentarzami na tematy towarzyskie i społeczne. (materiały wydawcy)

Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o wydarzeniu

PLACES WORTH YOUR TIME