Peleas i Melizanda w setną rocznicę śmierci Claude’a Debussy’ego

0

Wykonaniem koncertowym opery „Peleas i Melizanda” Claude’a Debussy’ego Filharmonia Krakowska uczci setną rocznicę śmierci tego wybitnego francuskiego kompozytora. Niemal trzygodzinne dzieło zabrzmi w sali koncertowej przy Zwierzynieckiej w piątek 12 stycznia o godz. 19.30 i w sobotę 13 stycznia br. o godz. 18.00. Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej poprowadzi maestro Gabriel Chmura, w partiach solowych wystąpią: Armando Noguera – Peleas, Olga Pasiecznik – Melizanda, Mariusz Godlewski – Golaud, Olga Maroszek – Genowefa, Remigiusz Łukomski – Arkel, Annika Mikołajko – Yniold oraz Andrzej Ogórkiewicz – Doktor.

Wziąwszy pod uwagę bogactwo twórczości orkiestrowej Debussy’ego, koncertowe przedstawienie jedynej ukończonej przez niego opery w roku jubileuszowym, wypełnionym prezentacją całego dorobku kompozytora, jest zadaniem nader ambitnym i wymagającym. Pięcioaktowe dzieło, oparte na symbolicznym dramacie Maeterlincka, opowiedzianym subtelną orkiestracją i „francuskim”, niemal recytatywnym sposobem śpiewu solistów, po dziś dzień pozostaje szczególną pozycją w repertuarze operowym. „Każda prezentacja tego skroplonego piękna dźwięku jest więc zarówno wyzwaniem, jak i świętem.” (Jakub Puchalski)

Piątkowy koncert poprzedzi prelekcja dra Piotra Lityńskiego pt. „Przed koncertem o koncercie”. Wykład odbędzie się w Sali Złotej o godz. 18.30, wstęp na podstawie biletu na koncert.

Bilety: 80-40 
Kasa biletowa:
 wt.-pt. godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.
Rezerwacja: HYPERLINK „mailto:widownia@filharmonia.krakow.pl” widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48 12 429 13 45

PLACES WORTH YOUR TIME