Prawie wszystko o Zwierzyńcu

0

Wystawa: Prawie wszystko o Zwierzyńcu. Odsłona druga

Czas trwania: 16 marca – 15 lipca 2018 roku

Miejsce: Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41

Wernisaż: 16 marca 2018, otwarcie wystawy

Kurator wystawy: Maria Lempart

Wystawa „Prawie wszystko o Zwierzyńcu. Odsłona druga to kontynuacja wystawy, która po raz pierwszy pojawiła się na Zwierzyńcu w 2017 roku. Tegoroczna edycja jest częściowo powtórzeniem głównych wątków syntetycznej opowieści o historii i kulturze Zwierzyńca, jednak z nieco zmienionymi akcentami, a także wprowadza nowe elementy opowieści, które w pierwszej wersji wystawy zostały tylko lekko zaznaczone. W tym roku zwiedzaniu wystawy, dzięki archiwalnym nagraniom z Fonoteki Radia Kraków,  towarzyszyć nam będzie codzienny język mieszkańców dawnych przedmieść krakowskich, który stał się dziś w Polsce specyficzną marką Krakowa. 

Pora zatem na ponowne spotkanie z tajemnicą starożytnych kościołów, najmłodszymi krakowskimi kopcami oraz Wielką Łąką nad brzegiem Rudawy, czyli malowniczym, krakowskim Zwierzyńcem. 

Do zobaczenia w kolebce Lajkonika!

16 marca 2018 roku zapraszamy na pierwszy dzień otwarcia drugiej odsłony wystawy „Prawie wszystko o Zwierzyńcu”. W tym dniu zwiedzanie wystawy w Domu Zwierzynieckim będzie bezpłatne. Dodatkowo dla zwiedzających przygotowaliśmy 25% rabatu na wszystkie wydawnictwa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

O godzinie 17.00 zapraszamy na debatę językową Wyjdźże na pole! Czy warto mówić po krakosku?

W debacie wezmą udział:

dr hab. Barbara Grabska (PAN)

dr hab. Kazimierz Sikora (UJ)

prof. dr hab. Anna Tyrpa (PAN)

Prowadzenie: Marcin Baran (MHK)

Spotkanie rozpocznie projekcja filmu „Po naszemu – po krakowsku” w reż. Moniki Meleń (TVP, 2017 rok).

Wystawa Prawie wszystko o Zwierzyńcu. Odsłona druga będzie eksponowana w Domu Zwierzynieckim, ul. Królowej Jadwigi 41. Ekspozycja czynna: 16 marca – 15 lipca 2018 r. 

PLACES WORTH YOUR TIME