Prof. Maria Siemionow z tytułem Bizneswoman Roku 2017!

0

W czwartek 1 marca, w budynku Senator w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród w IX edycji konkursu Bizneswoman Roku. Nagroda główna w kategorii NAUKA i BIZNES trafiła do Prof. Marii Siemionow.

W tej kategorii o nagrodę główną walczyły kobiety efektywnie łączące prowadzone projekty bądź badania naukowe z obszarami przedsiębiorczości. W ten sposób realizując postulat dostarczania zasobu wiedzy do gospodarki, tworząc innowacyjne rozwiązania.

PROF. MARIA SIEMIONOW to naukowczyni działająca w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej o międzynarodowej renomie. Bada i wprowadza innowacyjne terapie wspomagające transplantację narządów. Poprzez nowatorskie zastosowanie komórek chimerycznych opracowuje metodę leczenia dystrofii mięśniowej Duchenne’a – nieuleczalnej do tej pory choroby genetycznej. Dzięki stworzeniu start-upu Dystrogen Therapeutics będzie rozwijać tę unikalną terapię w Polsce.

Jury konkursowe przyznało w tej kategorii także dwa równorzędne wyróżnienia, które otrzymały: IGA WASIAK, pomysłodawczyni metody otrzymywania nanocząsteczek polisacharydowych do podawania leków przeciwnowotworowych, oraz BOŻENA TYLISZCZAK I AGNIESZKA SOBCZAK-KUPIEC – naukowczynie z Politechniki Krakowskiej i ekspertki od biomateriałów i nanotechnologii.

Działając w trudnym obszarze nauki i biznesu opracowują technologie kluczowe w obszarach medycyny i farmacji oraz innowacyjne metody leczenia, które mają szansę zrewolucjonizować walkę z chorobami nowotworowymi.

Statuetki i wyróżnienia w IX edycji konkursu BIZNESWOMAN Roku wręczone zostały w dziewięciu kategoriach: Liderka w Korporacji, Moja Firma, Start-up Roku, Pomysł na Biznes, Kobieta w Nowych Technologiach, Nauka i Biznes oraz Male Champion of Change, w której po raz pierwszy nagrodzeni zostali mężczyźni działający na rzecz różnorodności i wspierania kobiet. W głosowaniu internautów wyłoniono Influencerkę Roku. Przyznano także nagrodę Grand Prix Kobieta Sztuki.

Konkurs z roku na rok zyskuje na popularności, o czym może świadczyć rekordowa liczba zgłoszeń w tym roku wpłynęło ich ponad 260! Kilkudziesięciu ekspertów i jurorów po wnikliwej analizie zgłoszeń w poszczególnych kategoriach wyłoniło laureatki w poszczególnych kategoriach.

– Ogromnie gratuluję wszystkim finalistkom, laureatkom i laureatom. Jestem ogromnie szczęśliwa i dumna, że co roku w tym konkursie możemy pokazać tak niezwykłe kobiety, które tak wiele już osiągnęły, a przecież kolejne, wielkie sukcesy na pewno jeszcze przed nimi. Za rok X, jubileuszowa edycja konkursu. Zgłoszenia będziemy przyjmować od września. Już dziś zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze kobiety do dzielenia się historiami swoich firm i biznesowych sukcesów – podsumowała Olga Kozierowska, prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i pomysłodawczyni konkursu.

Lista wszystkich laureatów tegorocznej edycji konkursu znajduje się tu:

https://sukcespisanyszminka.pl/nagrody-ix-edycji-konkursu-sukces-pisany-szminka-bizneswoman-roku-rozdane-poznajcie-wszystkie-laureatki-laureatow/

Ogólnopolski Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku od 9 lat nagradza przedsiębiorcze Polki. Otwiera przed nimi możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Nagłaśnia ich sukcesy na skalę ogólnopolską i tworzy sieć kobiecego networkingu. Wszystko po to, aby przyczynić się do wzmocnienia roli kobiet w życiu gospodarczym Polski.

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką jest największą społecznością kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest kompleksowe wspieranie kobiet, dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań. Współzałożycielkami fundacji są: Olga Kozierowska oraz Olga Zarachowicz. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.sukcespisanyszminka.pl oraz www.sukcestoja.pl

Organizator: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką

Partner strategiczny: Mastercard

Partnerzy kategorii: Coca-Cola Poland Services, DPD Polska, IGT Poland, Shell

Partner edukacyjny: Microsoft

Partner merytoryczny: Deloitte

Partnerzy Gali: Ghelamco, Jacob’s Creek, La Perla,

Partnerzy: Ambasada Australii, Teraz Polska, Program Executive MBA@UW, Business Center Club, Vital Voices

PLACES WORTH YOUR TIME