Relacja z pielgrzymki 350 motocyklistów z Polski do Grecji

0

Już od czterech dni 350 motocyklistów pędzi przez Europę, robiąc raban hukiem silników, błyszczącym sprzętem i siłą męskiej modlitwy. W sobotę ruszyła już czwarta pielgrzymka motocyklowa ISKRA MIŁOSIERDZIA.  Jest coraz więcej szaleńców, którzy decydują się na podjęcie trudu pielgrzymowania niosącego ze sobą nowe wyzwania, bo cel podróży zmienia się co roku. W 2019 celem jest Korynt, a patronem drogi święty Paweł.

Właśnie zakończyliśmy Tuż przed wyruszeniem w drogę  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, w homilii padły słowa o tym, że celem każdej naszej drogi ma być zbawienie. A w pielgrzymce motocyklowej chodzi o to, żeby tą wiadomością dzielić się z wszystkimi, których spotkamy po drodze.

Pierwszy dzień przebiegł spokojnie, choć na miejsce do rumuńskiego miasteczka Cluj Napoca ostatnia grupa dojechała dopiero o pierwszej w nocy. Poniedziałek tradycyjnie został rozpoczęty Mszą Świętą, po której motocykliści wyruszyli malowniczą drogą Transalpina. Kolejny nocleg w miejscu zupełnie pozbawionym zasięgu, z ulewą, która sprawiła, że niektórzy pielgrzymi musieli w środku nocy uciekać z namiotów. Mnożyć można historie interwencji Bożej Opatrzności – jak choćby przypadek pana Wacława, który potężnym motocyklem przekoziołkował na drodze, ale zupełnie nic mu się nie stało.

Dziś zakończyliśmy pierwszy etap pielgrzymki – dotarliśmy do Grecji, gdzie już na całego rozpoczynamy poznawanie szlaku Apostoła Narodów. Zapraszamy do śledzenia naszych kroków na Facebooku: https://www.facebook.com/IskraMilosierdzia/

PLACES WORTH YOUR TIME