Różnobarwny listopad w NCK

0

Listopad nie musi być najbardziej ponurym miesiącem roku. A już na pewno nie w Nowohuckim Centrum Kultury. Bajki dla dzieci, spektakle dla dorosłych, kabarety, widowiska baletowe, koncerty, zajęcia edukacyjne i wystawy powinny sprawić, że nikomu nie będzie grozić jesienna depresja. Zapraszamy do NCK – tu nie ma nudy!

2 listopada (sobota), g. 19.00, Scena NCK

  1. KRAKOWSKIE ZADUSZKI JAZZOWE – koncert inauguracyjny

Część I

Krzysztof Kobyliński & Daniele di Bonaventura

Ten duet to podróż przez czas i przestrzeń – poprzez muzykę klasyczną, jazz i muzykę etniczną. Jazzowe wariacje na fortepian i bandoneon.

Część II

Marek Napiórkowski HIPOKAMP ft Mino Cinelu

Marek Napiórkowski to czołowy polski gitarzysta i kompozytor posiadający własny, niepowtarzalny język muzyczny. Trudny do zaszufladkowania – każde przedsięwzięcie, którego się podejmuje, zabiera słuchaczy w nowe, intrygujące światy muzyczne. Artyście towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jan Smoczyński, Paweł Dobrowolski, Mino Cinelu

bilety – 60, 40 zł

5 listopada (wtorek), g. 10.30, Scena NCK

ZORRO

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

Przenieśmy się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego gubernatora ludność wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyjmy najgorętszą przygodę sezonu! Popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką składają się na doskonały spektakl.

Zamaskowany Zorro i przygoda ostra jak jego szpada.

czas trwania: 80 min. (z przerwą)

bilety – 25 zł

6 listopada (środa),  g. 19.00, Scena NCK

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ – „Zjedz kawiorek” – program kabaretowy

Kontynuacja ubiegłorocznego programu najsłynniejszego polskiego siedzącego standupera to przezabawne monologi, świeże komentarze naszej rzeczywistości, anegdoty z życia różnych klas, zaskakujące pointy, chóralne śpiewy, potężna dawka humoru z najwyższej półki i trochę refleksji.

bilety – 60 zł

6 listopada (środa), g. 20.00, studio KCC

KOBIETY WYSPIAŃSKIEGO – Krakowskie Centrum Choreograficzne – spektakl

Fragment listu Stanisława Wyspiańskiego:

Gdy ja tak wyobrażam sobie moje życie jak obraz malowany, jakże ja mogę brać do moich myśli i ciągnąć ku sobie dziewczynę, która żyje nie kolorami, nie dźwiękami, nie wyobraźnią, nie melodią, nie zobrazowaniem formy – ale formą samą i życiem jakimś wegetującym, na które ja patrzę z równym współczuciem jak na życie kwiatu lub owada.

koncepcja: Marcin Janus, Monika Węgrzynowicz, Marta Wołowiec

muzyka i multimedia: Marcin Janus

taniec: Agata Moląg, Monika  Węgrzynowicz, Marta Wołowiec

bilety – 25/35 zł

7 listopada (czwartek), g. 11.00, sala kameralna 203

GIĘTKIE JĘZYKI I SŁOWNE PUŁAPKI

Nietypowe i bardzo wesołe warsztaty językowe, podczas których nie zabraknie zabaw słownych i potyczek dykcyjnych, a także wskazówek jak poprawnie się wysławiać i dlaczego warto czytać książki. Prawdziwie interesujący trening poprawnej polszczyzny.

Warsztaty (dedykowane klasom I-VI) poprowadzi Maurycy Polaski – aktor, muzyk, autor książek dla dzieci: „Wierszyki na giętkie języki”, „Żabki i żabki czyli słowne pułapki”, „Corrida językowa czyli 10 byków głównych”.

zajęcia dla grup zorganizowanych

bilety – 15 zł

7 listopada (czwartek), g. 18.00, FOTO-GALERIA

JÓZEF PIŁSUDSKI I LEGIONY W KOLORACH MIRKA SZPONARA

wystawa czynna do 8 grudnia 2019 r.

Mirek Szponar – fotograf i fotoreporter. Od ponad czterech lat całkowicie oddany nowej pasji jaką jest naprawa i koloryzacja archiwalnych zdjęć. Jego prace pojawiają się w wielu publikacjach prasowych, książkach i plakatach, a wystawy można było oglądać w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie oraz w domach kultury i szkołach.

wstęp wolny

7 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

KABARET MŁODYCH PANÓW  „To jest chore”

„To jest chore” mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności. Jak mawiał Zygmunt Freud „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani” i ten program w pełni to potwierdza.

Zabawne skecze, zaskakujące puenty i ironiczne, mądre piosenki sprawiają, że dwie godziny mijają bardzo szybko i pozostaje zdrowy niedosyt.

bilety – 70 zł

7 listopad (czwartek), g.19.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ – Tomek Wachnowski

Wystąpią:
Tomek Wachnowski
 – śpiew, gitara
Oleg Dyyak
 – akordeon

zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

bilety – 10 zł

9 listopada (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Ekstrahujemy jesień!

Przyszła jesień. Liście zmieniły kolor. Świat stał się smutniejszy. Ale czy ktoś wie dlaczego? A czy uwierzycie nam, że liście zawsze są czerwone?! Dowiemy się co to są chlorofil i ekstrakcja!

Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalamy wiele mitów. Pokazujemy ciekawostki ze świata przyrody, chemii i fizyki, wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad interesującymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety – 30 zł

9 listopada (sobota), g. 12.00, sala kameralna 203

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Turystyki

WARSZTATY BĘBNIARSKIE „Bum Bum Ba Ba”

Podczas warsztatów będziemy mieli okazję:

  • odkryć instrumenty z Ghany, Chile, Brazylii i Tybetu,
  • spróbować rozpoznawać instrumenty po dźwiękach,
  • poznać rytmy i pląsy z różnych stron Afryki,
  • nauczyć się słów w Suahili i w innych językach afrykańskich.

Podczas zajęć Wydziału Turystyki dzieci mają okazję poznać nowe kultury i nieznane miejsca. Prowadzący zajęcia podróżnicy nie tylko opowiadają o swoich wędrówkach, ale także aktywnie włączają dzieci do udziału w nich. Uczestnicy mogą przymierzyć regionalne stroje, zagrać na instrumentach, zobaczyć jak wyglądają tradycyjne pamiątki i przedmioty codziennego użytku.

bilety – 30 zł

10 listopada (niedziela), g. 19.00, Scena NCK

  1. KRAKOWSKIE ZADUSZKI JAZZOWE – koncert finałowy

Część I

EWELINA CASSETTE & FORTET

Zespół w składzie: Tadeusz Leśniak, Szymon Kamykowski, Dominik Mietła, Grzegorz Bąk, Marek „Smok” Rajss, Łukasz Kurek.

FORTET jest jedynym w Polsce latin jazzowym zespołem, konsekwentnie korzystającym z karaibskich sekcji rytmicznych, wykonując własne kompozycje. Tym razem będzie nieco inaczej. Fortet akompaniuje jednej z najbardziej obiecujących wokalistek młodego pokolenia – EWELINIE CASSETTE. To program bluesowy, w którym następuje niejako podsumowanie bluesowych „poczynań” największych gwiazd we wszystkich jazz, jazz-rockowych i latin jazzowych gatunkach.

EWELINA CASSETTE – wokalistka, aktorka, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Na stałe współpracuje z Teatrem w Krakowie im. Juliusza Słowackiego. Laureatka festiwali: 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, 6. Festiwalu „Serca Bicie” ku pamięci Andrzeja Zauchy w Bydgoszczy, 49. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Rock & Chanson Festiwalu w Kolonii w Niemczech. Ćwierćfinalistka VII edycji The Voice of Poland w drużynie Marii Sadowskiej.

Część II

Grzech Piotrowski ONE WORLD

Koncerty „ONE WORLD” pokazują pełnię możliwości brzmienia saksofonu. Dzięki loopingowi Grzech maluje dźwiękiem niezwykłe, muzyczne obrazy pobudzające wyobraźnię słuchacza. Artysta dołącza do koncertu wybitnych instrumentalistów oraz korzenne brzmienia wokalne bądź instrumentalne.

Grzech Piotrowski – saksofonista, kompozytor, aranżer w 2009 roku założył World Orchestrę, choć prace nad jej powstaniem sięgają aż 1998 roku. Skupia wybitnych solistów ze świata jazzu, klasyki, etno, folk, otwartej improwizacji. W jej skład wchodzą artyści z Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Ciężko znaleźć jedno pasujące określenie, czy przyłożyć któryś z przyjętych szablonów do powstałej muzyki bowiem łączy ona wiele źródeł, sięga najstarszych korzeni a każdy koncert World Orchestry to wyjątkowa podróż. Sam autor swoją muzykę określa mianem filmowej – improwizowanej.

bilety – 40/30 zł

12 listopada (wtorek), g. 18.00, Biała Galeria CENTRUM

RYSZARD OTRĘBA – grafika i rysunek z cyklu: „Przestrzeń dla sztuki”

wernisaż wystawy

Wystawa czynna: 12 listopada-4 grudnia 2019 r.

Centralną postacią siódmej edycji projektu „Przestrzeń dla sztuki” jest Ryszard Otręba – artysta-grafik związany z Krakowem, a znany głównie ze swoich abstrakcyjnych, geometrycznych kompozycji. Prace Otręby zostaną pokazane w przestrzeniach ASP, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Białej Galerii CENTRUM NCK. Wystawom towarzyszyć będzie dwujęzyczny, obszerny katalog, dokumentujący całą dotychczasową twórczość artysty.

wstęp wolny

16 listopada (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Monotlenek diwodoru

Mówi się, że bez niego nie byłoby życia. Podobno człowiek składa się z niego aż w 70%. Cud czy przekleństwo?! Lek czy trucizna?!

Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki ze świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad interesującymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety – 30 zł

16 listopada (sobota), g.12.00, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Detektywistyczny

Jesienne dochodzenie 

Widząc zmieniające się barwy liści, wiemy, że to już jesień. Natomiast detektywi wykorzystują eksperymenty ze zmianą barw do wykrywania różnych substancji. Niektóre z nich są niewinne, a niektóre kryją wielkie tajemnice i mogą naprowadzić na niezwykłe tropy…

bilety – 35 zł

16 i 17 listopada (sobota, niedziela), g. 19.00, Scena NCK

DYMNY – Teatr Polski w Szczecinie

Teatralny kolaż twórczości Wiesława Dymnego, wszechstronnego krakowskiego artysty, poety, satyryka, aktora, współtwórcy Piwnicy pod Baranami. Spektakl składa się z dwóch części. Pierwsza osnuta jest wokół klimatu krakowskiej bohemy, druga przenosi nas z małej ojczyzny artystów, do ojczyzny wielkiej – Polski. Przedstawienie w wykonaniu aktorów szczecińskiego Teatru Polskiego, z gościnnym udziałem Edwarda Linde-Lubaszenko.

Spektakl prezentowany jest w ramach czwartej edycji „Open Eyes Festival”.

scenariusz i reżyseria – Krzysztof Materna.

bilety –  80/60 zł

18 listopada (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna 203

RELIGIA, FILOZOFIA, KULTURA – Masoneria – fakty i mity

Tajemnice masonerii: „Spiskowa teoria dziejów”

Masoneria wyrosła z tradycji cechów kamieniarzy i mularzy,  w której zasada zachowania tajemnicy zawodowej, a także rytuałów inicjacji  była ściśle przestrzegana. Tajny charakter masońskiego rytuału stał się przyczyną licznych spekulacji. Tajemnice masońskie nie ograniczały się tylko do rytuału i symboli. Do tradycji masońskich włączano ezoteryczne treści filozoficzno – religijne, takie jak okultyzm, alchemia, hermetyzm, gnostycyzm itp., pochodzące ze starożytnego Wschodu i Egiptu, których źródła tępione były już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa.

wykład dr nauk humanistycznych Elżbiety Wawro

bilety – 2 zł

20  listopada (środa), g. 10.00, sala 009
KLUB SUPER MAMA – wykład

„Pierwsza pomoc u niemowląt i małych dzieci”

Spotkanie poprowadzi Michał Brandys – ratownik medyczny.

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania warsztatowe z zakresu pielęgnacji i wspierania rozwoju dziecka, zabaw podłogowych, przygotowania dziecka do kontaktu z wodą, psychologii, żywienia, stylizacji, fotografii, jogi i pierwszej pomocy. Klub funkcjonuje w ramach projektu „Kluby Rodziców” uruchomionego przez Urząd Miasta Krakowa, którego celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

bilety -1 zł

20 listopada (środa), g. 17.00, sala kameralna 203

NIEZWYKLI LUDZIE, SZLACHETNE CZYNY KAZIMIERZ LESKI

Cykl pokazów filmowych w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Bohaterem tego fabularyzowanego dokumentu jest Kazimierz Leski, as polskiego wywiadu z okresu II wojny światowej. Przemierzał Europę w mundurze niemieckiego generała. Brał udział w spotkaniach i naradach z wysokimi dowódcami III Rzeszy. Wykradł plany ważnej części niemieckich umocnień nazywanych Wałem Atlantyckim. Dokumenty trafiły następnie do sojuszników, którzy przygotowywali się do inwazji w Europie Zachodniej. Uczestnik Powstania Warszawskiego. Po wojnie współpracował z podziemiem antykomunistycznym. Aresztowany przez Urzędu Bezpieczeństwa, został osądzony i skazany na wieloletnie więzienie. W 1957 roku zrehabilitowany. Był wielokrotnie odznaczany, a jego poświęcenie docenił izraelski instytut Yad Vashem, przyznając mu zaszczytny tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

Nowohuckie Centrum Kultury wpisuje się w rocznicowe obchody wybuchu II wojny światowej. Trzy filmy, które do końca bieżącego roku zostaną zaprezentowane dotyczą osób i wydarzeń okresu wojny – ważnych, niekiedy mało znanych. Projekcje filmowe oraz debaty przypominają o dokonaniach polskich żołnierzy, o znaczeniu historii i takich słów jak wolność, honor, ojczyzna we współczesnym świecie.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Związek Powstańców Warszawskich.

reżyseria: Małgorzata Brama

czas trwania filmu: 55 min

wstęp wolny

22 listopada (piątek), g.19.00 i 21.00, Scena NCK

NATURGEMÄLDE – premiera!

Najnowsza produkcja twórców związanych z Krakowskim Centrum Choreograficznym: Marty Wołowiec, Moniki Węgrzynowicz, Grzegorza Kaliszuka oraz Marcina Janusa.

Przedstawienie to performans ruchowy wtopiony w instalację multimedialną, nawiązujący do koncepcji Alexandra von Humboldta. Sposób zaaranżowania przestrzeni pozwala artystom zmienić perspektywę odbioru spektaklu i pogłębić wrażenia widza. Zawarte w tytule „malowanie natury” realizowane jest poprzez organiczne połączenie ruchu, dźwięku i multimediów.

Uwaga! Ilość miejsc bardzo ograniczona, tylko miejsca stojące.

bilety – 35 zł

23 listopada (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Planeta Ziemia

Mieszkamy na niej, a ona mieszka wśród innych planet. Ziemię widzimy, Słońce też. Księżyc? Chyba tak, ale czy na pewno i dlaczego? Pory roku, pory dnia, temperatura – dużo pytań i dużo ważnych odpowiedzi.

Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki ze świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad interesującymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety – 30 zł

23 listopada (sobota), g. 16.00, Scena NCK

Dziecięcy ZESPÓŁ GÓRALSKI „MALI HAMERNICY”  

Jubileuszowy koncert z okazji 35 – rocznicy powstania Zespołu.

Dziecięcy Zespół Góralski „MALI HAMERNICY” powstał w 1984 roku, działa w ramach Nowohuckiego Centrum Kultury, a jego członkami są dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat w różny sposób spowinowacone z rodami góralskimi. Zespół ma w swoim repertuarze wiele programów artystycznych, prezentujących w autentycznej formie folklor Skalnego Podhala.

bilety – 20 zł

24 listopada (niedziela), g. 16.00, sala kameralna 203

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

prowadzenie – Wojciech Dąbrowski

bilety – 2 zł

24 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK

CZY TY TO TY? – Teatr CAPITOL            

Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. W tej historii możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.

reżyseria: Robert Talarczyk

obsada: Daria Widawska, Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki, Michał Rolnicki

bilety – 90 zł

25 listopada (niedziela), g. 10.30 i 13.00, sala 009

„STUK PUK” – Teatr Maluszkowy – spektakl dla najnajów

Interaktywny spektakl dla widzów najmłodszych (1-3 lat) łączący w sobie teatr, plastykę
i zabawę.

„Stuk Puk” to przedstawienie o zabawie dwóch szarych postaci, które znalazły się w szarym świecie. Znajdują duże pudło, toczą je, przepychają i … Od tego momentu zaczyna się odkrywanie podstawowych kolorów i ozdabianie szarego świata tak, aby na koniec, przy udziale młodych widzów, stworzyć barwny obrazek.

Obsada: Oliwia JakubikAnna Kamykowska

Czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy kreatywnej

Ze względu na specyfikę działań, prosimy wszystkich uczestników o zdjęcie butów.

bilety – 20 zł dorośli/10 zł dzieci

25 listopada (poniedziałek), g. 18.00, sala kameralna 203
ZDROWIE I MEDYCYNA – Nadciśnienie tętnicze

wykład  Andrzeja Wiśniewskiego – specjalisty chorób wewnętrznych i hipertensjologa

bilety – 2 zł

26 listopada (wtorek), g. 18.00, sala kameralna 203

KLUB PODRÓŻNIKÓW NAVIGATOR

„Gruzja  – u podnóża Kaukazu”

spotkanie z dr Piotrem Dąbrowskim pracownikiem Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie

bilety – 2 zł

27 listopada (środa), g. 11.00 i 19.00, Scena NCK

28 listopada (czwartek), g. 10.00, 17.00 i 19.00

LEW – KRÓL SAWANNY – spektakl Krakowskiej Akademii Musicalu

Przedstawienie oparte o słynne piosenki z musicalu „Król Lew”, w autorskich, wielogłosowych aranżacjach wokalnych. W widowisku pierwszoplanową rolę grają efektowne układy choreograficzne autorstwa Natalii Soboń, współpracującej m.in. z krakowskim teatrem Variete.

W trwającym 70 minut spektaklu bierze udział ponad 90 młodych wykonawców, uczniów Krakowskiej Akademii Musicalu.

reżyseria – Paweł Kumięga

choreografia – Natalia Soboń

bilety – 30/40 zł

27 listopada (środa), g. 19.00, sala kameralna 203

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Pieśni Piwnicy pod Baranami

wystąpią:
Agata Ślazyk
 – śpiew, gitara
Tomasz Kmiecik – fortepian
Michał Chytrzyński – skrzypce

zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

bilety – 20/15 zł

30 listopada (sobota), g. 10.30, sala 006

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI – Wydział Przyrodniczy

Mieszanina gazów i aerozoli – powietrze

Otacza nas wszędzie. Podobno może być ostre, choć nie da się go złapać do ręki. Jest go dużo, a zarazem mało. Można je ścisnąć, ale nie można rozciągnąć. Kolejne zagadki, które warto by wyjaśnić w trakcie wspólnej burzy mózgów.

Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki ze świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad interesującymi doświadczeniami i eksperymentami.

bilety – 30 zł

30 listopada (sobota), g. 19.00, studio KCC 

Krakowskie Centrum Choreograficzne – premiera Rezydenta KCC

„Teach yourself to fly”

choreografia: Artur Bieńkowski

taniec: Victoria Kennett

muzyka: Luc Ferrari

bilety – 25 zł

NCK WYSTAWY

ADAM MIKOŁAJCZYK – „Cierpienie”

wystawa fotografii

5 września – 3 listopada, FOTO-GALERIA

wstęp wolny

MACIEJ BERNHARDT „Fotorealizm – cztery odsłony malarstwa”

3 października – 3 listopada, Biała, Czarna i Złota Galeria CENTRUM

wstęp wolny

JÓZEF PIŁSUDSKI I LEGIONY W KOLORACH MIRKA SZPONARA

7 listopada – 8 grudnia, FOTO-GALERIA

otwarcie wystawy – 7 listopada (czwartek), g. 18.00

RYSZARD OTRĘBA grafika i rysunek w cyklu: „Przestrzeń dla sztuki”

12 listopada- 4 grudnia, Biała Galeria CENTRUM

wernisaż – 12 listopada (wtorek), g. 18.00

wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO

stała wystawa malarstwa

czynna: wtorek-sobota w g. 11.00-19.00, niedziela 12.00-19.00

bilety – 10/8 zł

 

A JUŻ W GRUDNIU:

 

ŚPIĄCA KRÓLEWNA – spektakl Royal Lviv Ballet

1 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK

 

JEZIORO ŁABĘDZIE – spektakl Royal Lviv Ballet

1 grudnia (niedziela), g.17.00, Scena NCK

 

KORTEZ „Przedpremierowo”  

2 grudnia (poniedziałek), g. 20.00, Scena NCK

 

GDZIE JESTEŚ MIKOŁAJU? – Teatr Petarda – imprezy mikołajowe

5-6 grudnia (czwartek, piątek), g. 9.00 i 11.30, Scena NCK

7 grudnia (sobota), g. 16.00, Scena NCK

 

ROBERT KASPRZYCKI  „Pół wieku, Człowieku!” – koncert

8 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

 

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI – wieczór jubileuszowy

13 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK

 

KABARET NOWAKI  „Za granicą żartu”

14 grudnia (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK

 

AGA ZARYAN i European Jazz Quartet „Christmas Songs”

15 grudnia (niedziela), g. 19.00, Scena NCK









PLACES WORTH YOUR TIME