Rozpoczynamy CAVALIADA Kraków

0

Wielkie Jeździeckie Święto, czyli CAVALIADA Kraków 2020 właśnie się rozpoczęło. Po raz drugi, do stolicy Małopolski przyjechali zawodnicy z 13 państw, którzy wystartują w sumie na 285 koniach. Organizatorzy zapraszają na cztery dni sportowych zmagań w aż czterech konkurencjach jeździeckich. Nie zabraknie rozrywkowych konkursów i pokazów dla publiczności. Dodatkowo, w tym roku CAVALIADA ogłosiła bicie rekordu publiczności na zawodach jeździeckich w TAURON Arena Kraków.

Dziękujemy Miastu Kraków za wsparcie w organizacji drugiej Cavaliady w Krakowie. Pierwsza edycja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród zawodników, kibiców, sponsorów i wystawców. Przez to, oczekiwania wobec tegorocznego wydarzenia znacznie wzrosły. CAVALIADA to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce znane z najlepszej publiczności. Co roku wypełniamy trybuny w Poznaniu, Lublinie i Warszawie wyprzedając bilety jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Naszym marzeniem jest teraz wypełnienie trybun TAURON Areny Kraków – największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Chcielibyśmy w tym roku pobić rekord frekwencji publiczności na zawodach jeździeckich, dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie w sobotę, 22 lutego do Krakowa. Dla każdego przygotowaliśmy mały pamiątkowy upominek – mówi Dyrektor CAVALIADA Tour, Radosław Kulupa.

Co czeka na kibiców w programie zawodów? Czwartkowe zmagania otworzą skoki przez przeszkody: mała i średnia i duża runda. O 19:30 wystartuje Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, a na zakończenie pierwszego dnia: Venus vs. Mars – kobiety kontra mężczyźni.

Piątek rozpoczynamy konkursem ujeżdżenia i skoków przez przeszkody (średnia i duża runda). Zapraszamy szczególnie wieczorem. Od 19:15 startuje Halowy Puchar Polski WKKW – LOTTO Eventing Tour, a o 21:15 Potęga Skoku.

Sobotni poranek rozpocznie się skokami przez przeszkody – małą i średnią rundą. O 14:15 rozpocznie się konkurs dzieci na kucach – CAVALIADA Future. Sobotni wieczór wypełnią trzy uwielbiane przez kibiców konkursy: Speed & Music, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi i rozrywkowa sztafeta CAVALIADA Future. Nie zabraknie pokazów, które odbędą się pomiędzy Powożeniem, a sztafetą.

Finałowy dzień Cavaliady w Krakowie to niedziela, która w tym roku zapowiada się wyjątkowo. Od samego rana zapraszamy kibiców na finał małej rundy i Cavaliadę Future. Po raz pierwszy w niedzielę zobaczymy też niezwykłe pokazy w wykonaniu La Pattat Dutka & Franczak Horse Show i Polskiego Związku Hodowców Koni przygotowanych wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Najważniejszym konkursem zawodów jest Grand Prix zaliczane do światowego rankingu i CAVALIADA Tour, a  także (po raz pierwszy) do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej. Ten rozpocznie się o godzinie 14:10.  Na zakończenie dnia zawodnicy ujeżdżenia zmierzą się w trzecim etapie CAVALIADA Dressage Tour.

Pomiędzy konkursami przez cztery dni zapraszamy na Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, do stref gastronomicznych, a także na Meet the Stars – spotkania z gwiazdami. W czasie trwania CAVALIADA Kraków, na TAURON Arenie odbędzie się również wystawa Impresjonistów i postimpresjonistów w 3D.

Wszystkie bilety są dostępne na www.tobilet.pl i w kasach na TAURON Arena Kraków.

Więcej informacji na www.cavaliada.pl.

PLACES WORTH YOUR TIME