Ruszyły zapisy na bieg Pamiętaj z Nami 2020 (4 kwietnia 2020)!

0

Zapisz się już dziś na Bieg Pamiętaj z Nami 2020!

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/588/
Drodzy biegacze i sympatycy biegów miejskich, z przyjemnością anonsujemy 8. edycję 5 km Biegu Pamiętaj z Nami która odbędzie się w sobotę 4 kwietnia 2020 r. o godzinie 12:00!
W tym roku ponownie ruszamy z ul. Pomorskiej, gdzie pod numerem 2 mieści się jeden z oddziałów Muzeum Krakowa wchodzący w skład Trasy Pamięci! Znak do startu da olimpijczyk, wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata Grzegorz Sudoł.
Trasa biegu: Ulica Pomorska – ul. Łobzowska –  Skałka Bulwar Kurlandzki – kładka im. Ojca Bernatka – ul. Nadwiślańska – ul. Krakusa – ul. Piwna – Plac Bohaterów Getta (meta – pod nr 18 mieści się oddział muzeum poświęcony Sprawiedliwemu wśród Narodów Świata – Tadeuszowi Pankiewiczowi i prowadzonej przez niego w czasie istnienia getta aptece pod Orłem)
Bieg jest jednym z kilkunastu punktów programu dwudniowego wydarzenia Pamiętaj z Nami, na które składają się wykłady, warsztaty, spacery edukacyjne oraz widowisko artystyczne. Szczegółowy program pojawi się już niebawem na naszej stronie internetowej: https://www.muzeumkrakowa.pl/pamietajznami
Tradycyjnie będziemy kwestować wraz z Polską Akcją Humanitarną na ofiary wojny w Jemenie. Będzie też można oddawać krew w mobilnej stacja krwiodawstwa usytuowanej na Placu Bohaterów Getta.

Opłaty startowe:
– do 28 lutego: 30 zł;
– do 10 marca: 40zł;
– w biurze zawodów w przeddzień i w dniu biegu: 60 zł
Pamiętaj z Nami to dzień dedykowany wszystkim oddziałom Trasy Pamięci, którą tworzą Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska oraz Miejsce Pamięci KL Plaszow. Wydarzenie ma na celu popularyzację historii Krakowa i jego mieszkańców w latach 1939–1945 poprzez edukację historyczną, sport i partycypację.
Szczegółowy program i więcej informacji o tegorocznej edycji Pamiętaj z Nami już wkrótce na stronie https://www.muzeumkrakowa.pl/pamietajznami

PLACES WORTH YOUR TIME