SALON KSIĄŻKI KRAKOWSKIEJ

0

15 listopada o godzinie 18:15 zapraszamy do Muzeum Podgórza (ul. Limanowskiego 51) na spotkanie promujące wydawnictwa „Krakowski Hejnał Wolności” oraz „Wieża Wolności 1918 r. W 100. rocznicę wyzwolenia Krakowa”.

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Salon Książki Krakowskiej zaproponujemy Państwu dwie publikacje wydane z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.
„Krakowski Hejnał Wolności” to wydawnictwo towarzyszące trzem wystawom prezentowanym w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa: „Kopiec Wolności”, „Wieża Wolności” oraz „Wolność przyszła z Podgórza”. W swoich artykułach, opisują najważniejsze wydarzenia oraz eksponaty, które można zobaczyć na wystawach.
„Wieża Wolności 1918 r. W 100. rocznicę wyzwolenia Krakowa” Janusza Tadeusza Nowaka została w całości poświęcona wydarzeniom krakowskim mającym miejsce w 1918 roku i stanowi swoisty hołd oddany bohaterom biorącym udział w wyzwalaniu miasta spod władzy zaborczej. Autor prezentuje czytelnikowi obszerny i wyczerpujący materiał źródłowy oraz ilustracyjny odnoszący się do wspomnianego tematu.

Podczas spotkania publikacje będą sprzedawane z rabatem.

W spotkaniu udział wezmą:
Olga Jasionek (MHK)
Justyna Kutrzeba (MHK)
Janusz Tadeusz Nowak (MHK)

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran.
Publikacje można nabyć w naszym sklepie internetowym oraz w sklepie stacjonarnym w Wieży Ratuszowej, Rynek Główny 1.

Wstęp wolny SALON KSIĄŻKI KRAKOWSKIEJ

PLACES WORTH YOUR TIME