SALON KSIĄŻKI KRAKOWSKIEJ – ZAPROSZENIE 27 CZERWCA 2017

0

Muzeum Historyczne Krakowa
SPOTKANIE PROMUJĄCE KATALOG WYSTAWY

Na wspólnej drodze.
Kraków i Budapeszt w średniowieczu.

27 CZERWCA 2017 R., GODZ. 18.00
RYNEK PODZIEMNY
RYNEK GŁÓWNY 1


Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Salon Książki Krakowskiej.
Zaprezentujemy Państwu katalog towarzyszący wystawie Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu, którą to można zwiedzić do 20 sierpnia 2017 roku w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.
Wystawa Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu jest owocem współpracy dwóch instytucji: Muzeum Historycznego Budapesztu i Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Zasadniczą osią ekspozycji jest zestawienie i zilustrowanie w układzie chronologicznym dziejów Krakowa i Budapesztu w okresie średniowiecza oraz podkreślenie tego, co w dziejach obu miast jest podobne lub wspólne. Prezentuje dynamiczny rozwój obu miast, od ich początków, aż po czasy nowożytne. Wystawa została objęta patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Węgier Jánosa Ádera.
Katalog towarzyszący wystawie został podzielony tematycznie na pięć części: Geneza, Klęska, Kreacja, Gloria i Splendor. Jest to ujęcie chronologiczne zastosowane również na ekspozycji.
Publikacja zawiera katalog obiektów prezentowanych na wystawie: m.in. niezwykle kunsztownie wykonaną młodzieńczą zbroję polskiego króla Zygmunta II Augusta, miecz katowski z XVII wieku, czy Złotą Bullę węgierskiego króla Beli IV.
W spotkaniu wezmą udział kuratorzy wystawy:
Łukasz Walas (MHK)
dr Jacek Zinkiewicz (MHK)
dr Michał Szczerba (MHK)
Spotkanie poprowadzi Marcin Baran

PROMOCJA
50 % RABATU – na zakup publikacji dla każdego uczestnika podczas spotkania.

Wstęp wolny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Tekst i foto: Muzeum Historyczne Krakowa

PLACES WORTH YOUR TIME