Spotkanie z Andą Rottenberg i Marią Poprzęcką w MOCAK-u

0

Dzień dobry,
MOCAK oraz Wydawnictwo Stentor zapraszają w piątek 19 czerwca o godzinie 18 na spotkanie poświęcone książce Andy Rottenberg Sztuka w Polsce 1945–2005. Rozmowę z autorką poprowadzi prof. Maria Poprzęcka.

Sztuka w Polsce 1945–2005 to – jak pisze autorka – podręczny przewodnik. Anda Rottenberg w zwięzły sposób opisuje sztukę i życie artystyczne ostatnich 60 lat, a całości dopełniają noty biograficzne artystów, krytyków, kuratorów i organizatorów życia artystycznego mających duży wpływ na dzieje polskiej sztuki powojennej. Jej linię rozwojową opisuje autorka nie abstrakcyjnie, ale w powiązaniu z rzeczywistością minionego półwiecza. Ukazuje przede wszystkim przemiany w sztuce współczesnej i tych twórców, którzy wnieśli do niej coś nowego. Dzięki tej książce nurty, kierunki, wybitne postaci i zjawiska alternatywne układają się w całość i tworzą logiczny ciąg. Anda Rottenberg nie tylko przedstawia historię sztuki współczesnej w Polsce, ale uczy patrzeć na nią i pomaga zrozumieć nowe zjawiska artystyczne. (z materiałów wydawcy)

Podczas spotkania książkę będzie można kupić w promocyjnej cenie.

Spotkanie odbędzie się w sali audiowizualnej MOCAK-u oraz na platformie ZOOM. Wstęp 2 zł. Liczba osób w sali ograniczona zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. W przypadku braku wolnych miejsc chętnych zapraszamy do kawiarni MOCAK-u, gdzie będzie prowadzony streaming wydarzenia.

W związku z obecną sytuacją dla wspólnego bezpieczeństwa przygotowaliśmy nowy regulamin zwiedzania Muzeum.

  • Bilety na spotkanie w Muzeum można kupić w kasie MOCAK-u oraz online pod tym linkiem.
  • Bilety na spotkanie online na platformie ZOOM do kupienia pod tym linkiem.

Patronem publikacji jest MOCAK.

 

PLACES WORTH YOUR TIME